Strona główna Wiadomości Gmina Lipce Reymontowskie Stuprocentowy sukces „Rajdu Lata”

Stuprocentowy sukces „Rajdu Lata” [ZDJĘCIA]

Materiał powstał we współpracy z Partnerem

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [163]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [163]
O sukcesie mogą mówić organizatorzy Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w minioną niedzielę (26 lipca). W imprezie, która od samego początku była przygotowana na 150 osób frekwencja przekroczyła 100proc.

– Z przykrością musieliśmy odmawiać rejestracji tym, którzy na start zgłosili się zbyt późno – mówił wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Mam nadzieję, że przy okazji wrześniowego rajdu frekwencja będzie równie imponująca.

Trasa wyprawy wytyczona została od siedziby Starostwa Powiatowego do Muzeum Regionalnego w Lipcach Reymontowskich. Wiodła przez Zwierzyniec Królewski, Maków, Płyćwię, Wolę Drzewiecką aż do Lipiec. Na mecie rowerzyści mogli odpocząć, zjeść  zwiedzić muzeum oraz wziąć udział w losowaniu trzech rowerów, które przygotowane ostały przez organizatorów.

Jak zauważyli przedstawiciele PTTK w Skierniewicach jest to pierwsza tego typu impreza rowerowa na naszym terenie. 

– Nasz harmonogram imprez niestety pokrył się z obostrzeniami sanitarnymi, dlatego też z miłą chęcią wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu – mówił na mecie Tomasz Rochmiński, dodając – Mogliśmy wspomóc, jako piloci, organizatorów. Dlatego też chciałbym pogratulować Starostwu tego rajdu. 

Z kolei Tomasz Chadamik zauważył, iż w obecnych czasach najtrudniejszym jest znaleźć osoby, które wesprą organizację.

– Zauważyłem, że zdobycie środków na organizacje imprez turystyczno-krajoznawczych obecnie nie jest trudne – mówi prezes PTTK oddział Szaniec – Jednakże dużym wyzwaniem, przy realizacji np. rajdu jest znalezienie osób, które zadbają o przebieg i bezpieczeństwo.

A środki na Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach pochodzą z Lokalnej Grupy Działania „Gniazdo”.

– Cieszy nas to, że uzyskaliśmy dofinansowanie z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu możemy w trzech edycjach rajdu, oprócz pamiątkowych medali i koszulek, rozlosować po trzy rowery wśród uczestników. – mówi wicestarosta Grotkowski –  Niestety pierwszy rajd – Wiosenny – ze względu na pandemię nie mógł się odbyć, ale zgodne z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, możemy wydatkować zagwarantowane środki do końca 2021 roku. 

Kolejna wyprawa, czyli Rajd Jesieni, odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Wtedy to rowerzyści pojadą spod siedziby Starostwa do OSP Borowiny, gdzie zaplanowano finał wraz z kolejnym losowanie trzech rowerów. 

– Jako organizatorzy bardzo się cieszymy z frekwencji – mówił starosta Mirosław Belina – Co ważne, wszystko przebiegało zgodnie z bezpieczeństwem na drodze, jak również z wytycznymi sanitarnymi. Dla nas najważniejsze  jest to, że wszyscy są zadowoleni z naszego rajdu. 

Jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się to, Rajd Jesieni odbędzie się 27 września 2020 r., zaś Rajd Wiosny, którego finisz zaplanowano w Strobowie w ostatnią niedzielę maja przyszłego roku.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version