- REKRAMA -

Reprezentanci Auto Klubu Skierniewice: Piotr Połeć z Konradem Kosińskim w Hondzie Civic EP3 zaliczyli bardzo dobry występ w czasie najbardziej prestiżowej imprezie rajdowej w Polsce – 53. Rajdzie Barbórki (12.12.2015). Po zaciętej rywalizacji udało im się awansować do czołowej 5 w swojej klasie, co według regulaminu dało im kwalifikację do tzw. Kryterium Asów na ulicy Karowej. Mimo zmiennych warunków pogodowych, udało im się zakończyć zmagania na 3 pozycji w klasie 2 i 15 w klasyfikacji generalnej. Rywalizację na ul. Karowej reprezentanci Auto Klubu Skierniewice przegrali tylko z aktualnym Rajdowym Mistrzem i wicemistrzem Polski odpowiednio Jankiem Chmielewskim i pilotowanym przez Macieja Wisławskiego, Łukaszem Byśkiniewiczem.

53. Rajd Warszawskiej Barbórki to największe święto dla fanów motosportu, rok w rok mistrzowie różnych dyscyplin sportów samochodowych rywalizują ze sobą na rajdowych trasach. Tegoroczna Barbórka była łaskawa dla kibiców, do rywalizacji na 6 odcinkach specjalnych przystąpiło 135 aut, w tym 3 reprezentantów Auto Klubu Skierniewice. W bardzo mocno obstawionej klasie 2 (35 aut na starcie) Hondą Civic EP3, wystartowali Piotr Połeć z Konradem Kosińskim (zwycięzcy 50. Barbórki w klasie legend) w klasie legend na prawym fotelu Audi 80 Quattro zobaczyliśmy doskonale znanego z imprez amatorskich reprezentującego barwy AKS Piotra Majchrzaka.

Załoga Połeć/Kosiński zaczęła od bardzo dobrej siódmej pozycji na pierwszym odcinku specjalnym na Służewcu, co po ponad roku nieobecności w rajdach, dało im nadzieję na dobry wynik. Honda Civic EP3, którą podróżowali skierniewiczanie to w porównaniu z konkurencją samochód dość przestarzały technologicznie, mimo to udało im się nawiązać walkę o dobre lokaty. Kolejny odcinek na stadionie PGE Narodowym skierniewiczanie ukończyli na 10 pozycji, przetasowania w czołówce pozwoliły im utrzymać w łącznej klasyfikacji 7 pozycję. Do kolejnego odcinka na Autodromie Bemowo załoga ze Skierniewic podeszła bardzo zmotywowana, szybka bezbłędna jazda zaowocowała 2 czasem, ustępując tylko Rajdowemu Mistrzowi Polski – Jankowi Chmielewskiemu, dzięki czemu awansowali na 6 miejsce w klasyfikacji łącznej. Odcinek 4 to powrót na Służewiec, mimo wzmożonych opadów deszczu Połeć utrzymał tempo i powtórzył wynik z poprzedniego przejazdu utrzymując tym samym pozycje w klasie. Kolejny przejazd PGE Narodowego to podkręcenie tępa i 5 pozycja w klasie. Przed ostatnim przejazdem na Bemowie reprezentanci Auto Klubu Skierniewice mieli 4,5 sekundy straty do 5 pozycji premiowanej awansem na ul. Karową. OS6 to już koncertowa jazda, Połeć z Hondy wycisnął ostatnie poty zjeżdżając z próby z urwanymi oboma zderzakami, na mecie odcinka okazało się iż to poświęcenie zaowocowało 1 miejscem w klasie 0,63 sekundy przed bardzo utytułowanymi Chmielewskim i Byśkiniewiczem. Do podium zabrakło niecałe 5 sekund, ale dla skierniewiczan awans na ulicę Karową i tak był najbardziej wymarzonym sukcesem.

Do kryterium Asów na ul. Karowej dostaje się 30 załóg, relacje na żywo transmitowane są w TVP, wzdłuż trasy kilkadziesiąt tysięcy kibiców jest to swoista wisienka na torcie dla każdego startującego zawodnika. Połeć z Kosińskim startowali jako 5 załoga uzyskując czas 2:26.01 pozwoliło im to na zajęcie 3 miejsca w klasie i bardzo wysokiej 15 pozycji w klasyfikacji generalnej. Za rok na pewno będą chcieli poprawić wynik, póki co zbierają budżet na starty w 2016.

53. Rajd Barbórki po raz kolejny wygrali Aktualni Mistrzowie Europy Kajetanowicz/Baran, którzy wygrali również Kryterium Asów.

 

- Reklama -

ŹRÓDŁOAuto Klub Skierniewice
Poprzedni artykułKoncert charytatywny na rzecz hospicjum w Skierniewicach [ZDJĘCIA]
Następny artykułŚwiąteczne podsumowanie pomocowych akcji!
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments