Strona głównaWiadomościŚwięto Kwiatów dopiero za rok.

Święto Kwiatów dopiero za rok.

- REKRAMA -

Skierniewicki Ratusz oficjalnie już zaprzestał prace nad zorganizowaniem 43. Święta Kwiatów  Owoców i Warzyw – taki komunikat pojawił się na stronie Urzędu Miasta. 

(…)– Od początku zapewniliśmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców i uczestników święta. Wstępne rozmowy ze służbami sanitarnymi pozwalały nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Gdy jednak wraz z roboczymi zespołami zajęliśmy się opracowaniem szczegółowych warunków naszej imprezy, sytuacja zmieniła się. Nie bez znaczenia jest także przyrost zakażeń i fakt prognozowanej jesiennej fali koronawirusa. Jak zapowiadają służby sanitarne, jesienią przypadki zwykłej sezonowej grypy przemieszają się z przypadkami zarażenia wirusem COVID-19 – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. (…)

Dziś (31.07) trafiła oficjalna już  rekomendacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach, byś święto miasta jednak w tym roku nie było organizowane. 

– Żadna z form świętowania nie daje nam stuprocentowej pewności, iż uda się zachować zalecany reżym sanitarny – mówi dyrektor skierniewickiego SANEPID-u Justyna Łukasik. – obserwujemy wzrost zachorowań w całym kraju oraz nieodpowiedzialne  rozluźnienie przez Polaków zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Zdaniem służb sanitarnych ważnym czynnikiem jest również zainteresowanie skierniewickim świętem w całym kraju. 

– Skierniewice w świąteczny weekend odwiedza ponad ćwierć miliona osób z całego kraju. Poza tym dochodzą jeszcze sprzedawcy. Wielu z nich pochodzi z terenów gdzie wskaźnik zachorowalności jest bardzo wysoki. Chodzi tu o Śląsk i Wielkopolskę – tłumaczy dyrektor Łukasik – Jeżeli dołożymy do tego porę roku i możliwość pojawienia się przypadków grypy, to uważam, że decyzja prezydenta Krzysztofa Jażdżyka jest – z pewnością trudną – lecz odpowiedzialną i słuszną.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu pojawiła się koncepcja, by 43 edycja święta jednak się odbyła. Co prawda miało to być święto jednodniowe, ale w planach organizatorów było ustawienie w trzech różnych częściach miasta trzech scen, na których byłby prezentowany zbieżny program. Na płycie rynku z kolei miał odbyć się Festiwal Roślinożercy, natomiast w Parku Miejskim przewidziano innego typu atrakcje plenerowe. Modułowość święta miała zapewnić mniejsze przemieszczanie się mieszkańców oraz zwiększenie możliwości bezpośredniego – mimo obostrzeń – uczestnictwa w atrakcjach kulturalnych (więcej na ten temat). 

Urzędnicy zapowiadają, że we wrześniu pojawią się akcenty nawiązujące do Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Jakie? Na razie wszystko jest w fazie opracowywania.

święto kwiatów 2020, 43 święto kwiatów owoców i warzyw 2020, skierniewickie święto kwiatów owoców i warzyw 2020, święto owoców i warzyw skierniewice 2020, 43 święto kwiatów skierniewice 2020, święto kwiatów owoców i warzyw 2020 skierniewice

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wadera

Cieszę się, że pan prezydent jednak wysłuchał głosu rozsądku!

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE