Strona główna Kultura Święto Wojska Polskiego 2018

Święto Wojska Polskiego 2018 [PROGRAM]

0

- REKRAMA -

15 sierpnia w kościele garnizonowym na placu Jana Pawła w Skierniewicach odbędą się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego.

W 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej rozegrała się wielka Bitwa Warszawska, zapamietana i nazwana przez historyków jako „Cud nad Wisłą”. To właśnie na pamiątkę tego wydarzenia, nieprzerwanie od 1992 roku oddajemy cześć bohaterom tamtych dni, którzy zginęli w obronie naszej ukochanej ojczyzny. Jak co roku Święto Wojska Polskiego rozpocznie uroczysta msza święta w parafii garnizonowej, podczas której pomodlimy się w intencji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie oficjalne delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem niepodległości na placu Jana Pawła II. O oprawę muzyczną zadba Skierniewicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Marcina Zarzyckiego z udziałem solistów: Patrycji Belanken i Artura Dyśko.

Doroczny piknik z wojskową grochówką i atrakcjami

Uroczystości zakończy piknik żołnierski z tradycyjną wojskową grochówką. Tego dnia czeka także wiele atrakcji. Skorzystają na tym najmłodsi mieszkańcy, ale także ich rodzice, którzy mają militarne (i nie tylko) zainteresowania. Będzie można bowiem wziąć udział w warsztatach zielarskich, zakupić produkty naturalne, jak również obejrzeć zawsze ciekawe prezentacje służb mundurowych. Podczas trwania imprezy dodatkowo czeka wyjątkowa wystawa fotograficzna Ambasady Francji Instytutu Francuskiego w Polsce – „Błękitna Armia Generała Hallera we Francji”.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

11:00 – 12:00 – Uroczysta Msza Święta
12:00 – 12:30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości
12:30 – 13:00 – Koncert Skierniewickiej Orkiestry Dętej
13:00 – 16:00 – Piknik Żołnierski

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version