Szachowa drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach najlepsza w Polsce

0
373
fot.  Klub Szachowy Piątka

W dniach 11-14 maja w Ustroniu odbywały się Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Szachach, w których brały udział 33 najlepsze zespoły z całego kraju. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach trzeci rok z rzędu zdobyła Mistrzostwo Polski Szkół (cztery lata temu był srebrny medal). Żadna drużyna w historii szkolnych Mistrzostw Polski nie ma takiego dorobku medalowego, jak nasza reprezentacja.

Piątka zwyciężyła bezapelacyjnie i w naprawdę pięknym stylu, wygrywając wszystkie mecze – to zdarza się bardzo rzadko! Oto jak kształtowały się wyniki na poszczególnych szachownicach: deska I – kapitan Radosław Psyk 9.5 punkta, deska II – Maciej Strzelecki 9.0 punktów, deska III – Jakub Mechliński – 10.5 punkta, deska IV – Zuzanna Łukasik 8.5 punkta. Na czele skierniewickiej drużyny stał oczywiście trener Bogusław Boder, który nie spodziewał się tak jednoznacznego zwycięstwa i jest bardzo dumny ze swoich zawodników.

Trwające trzy dni zawody, na które składa się 11 rund, wymagają od uczestników sporego wysiłku, maksymalnej koncentracji, a także wytrzymałości psychicznej. Tu każdy indywidualny punkt jest ważny i składa się na sukces lub porażkę całej drużyny – nasi to wiedzą, potrafią się wzajemnie mobilizować i wspierać. Dzięki temu kolejny raz mogą cieszyć się złotem, godnie reprezentować swoją szkołę i miasto. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla drużyny i trenera.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o