Jest szansa na nowy wiadukt w Skierniewicach

6
4231

Ponad dwieście składów pociągowych przemierza trasę między Skierniewicami, a Koluszkami. Z tego też powodu podróżujący oraz mieszkańcy w okolicach ulic Zwierzynieckiej oraz Kościuszki muszą za każdym razem uzbrajać się w cierpliwość, stojąc przy zamkniętych szlabanach. Skierniewicki Ratusz podejmuje kroki by to zmienić.

– W planach, które nam towarzyszyły od początku kadencji, była budowa wiaduktu przedłużającego ul. Unii Europejskiej. Jednakże, sygnały od mieszkańców powodują, że zaczynamy prace nad innymi rozwiązaniami. Przypatrujemy się dwóm przejazdom. W ul. Zwierzynieckiej oraz w ul. Kościuszki – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk –  Coraz większa liczba składów kolejowych powoduje wydłużanie się czasu podróży do pracy, szkoły, czy też na zakupy.

Dla kierowców przejeżdżających w okolicy ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej prawdziwą gehenną jest przejazd w godzinach porannych, czy też popołudniowych. Czasem na przejeździe trzeba czekać kilkadziesiąt minut.

– Jadąc rano do szkoły muszę wyjeżdżać kilkanaście minut wcześniej, a rozkład jazdy pociągów znam lepiej niż informacja kolejowa – z przekąsem mówi uczeń skierniewickiej Budowlanki, mieszkający w Makowie. – Czasem nadkładam drogę przez Krężce i Dąbrowice, by na czas dojechać na rozpoczęcie lekcji.

Obecnie Ratusz przygotowuje się do złożenia dokumentacji, dzięki której uda się pozyskać środki zewnętrzne na budowę bezkolizyjnej przeprawy nad torami kolejowymi. – W pierwszym rzędzie stawiamy na przejazd w stronę Makowa, gdyż tam jest tylko jedna linia PKP – mówi prezydent Jażdżyk. – Takie rozwiązanie pomoże kierowcom i mieszkańcom ulic Zwierzynieckiej, Sosnowej oraz Nowomiejskiej. Z takiego rozwiązania będą też korzystać skierniewiczanie z osiedla Makowska.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
6 Autorzy komentarzy
mieszkaniecZenona GórniakmlodyDM Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PashaBiceps
Gość
PashaBiceps

Dobry pomysł

M
Gość
M

Nareszcie!

D
Gość
D

No dobra kielbaska wyborcza, przed poprzednimi wyborami obiecywano budowę ul. Kasztanowej w kierunku ul. Makowskiej oraz odrolnienie ziemi przyległej do ul. Nowomiejskiej między ul. Makowska i ul. Zwierzyniecka. Minęły lata i nic się nie wydarzyło…….

mlody
Gość
mlody

Dalej oszukiwanie ludzi na jakieś projekty kilka tys.zł. następny do realizacji a ten co potrzebny by odciążyć miasto od ruchu na boczny tor.Brawo! Tak dalej!Dookoła ściema!

Zenona Górniak
Gość
Zenona Górniak

moze wiecej bezpiecznych przejsc dla pieszych,najniebezpieczniejsze jest na ul.dworcowej slaba widocznosc przez parkujace auta pod pkp oraz duża prędkość i nie zwalnianie przed pasami,proszę pomyslec o sygnalizacji

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

a co mają do powiedzenia mieszkańcy piłsudskiego gdzie ten wiadukt ma się znajdować a może obwodnica zachodnia tak jak miało być