fbpx

Strona główna Sport Inne Szkoła Podstawowa nr 5 czwarty raz z rzędu najlepsza w Polsce!

Szkoła Podstawowa nr 5 czwarty raz z rzędu najlepsza w Polsce!

W dniach 15 – 18 maja 2016 odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Wzięły w nich udział 34 najlepsze szkolne drużyny z całej Polski, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, w tym drużyna trenera Bogusława Bodera z „Piątki”.Zawody zakończyły się wielkim sukcesem skierniewiczan – drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 została Mistrzem Polski Szkół Podstawowych!

Tytuł ten zdobyła już po raz czwarty z rzędu, czego żadna szkoła w Polsce do tej pory nie osiągnęła – żaden zespół nie powtórzył tego sukcesu nawet 3 razy. Drużyna w składzie: Maciej Strzelecki, Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Zuzanna Łukasik i Maria Sokół wygrała 11 z 11 meczy i zdobyła 22 punkty. Już dwie partie przed końcem zawodów nasi mieli tak dużą przewagę, że byli pewni zwycięstwa. Dodatkowo są trzy złote medale na poszczególnych deskach – Maciej I na pierwszej (10.5 punkta), Kuba I na drugiej (9 punktów), a Mateusz I na trzeciej (10.5 punkta).

Gorąco gratulujemy zawodnikom, trenerowi i dyrekcji szkoły, która zawsze wspiera swój klub. Na przestrzeni 26 lat drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach pod przewodnictwem trenera Bogusława Bodera pięknie zapisała się w historii Mistrzostw Polski szkół, ponieważ zdobyła największą ilość medali. Obecny sukces jest tak wyśrubowany, że bardzo ciężko będzie go pobić…

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE