fbpx

Strona główna Wiadomości Szpital przyjacielem hospicjum

Szpital przyjacielem hospicjum

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach rozpoczyna ścisłą współpracę partnerską ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach w zakresie promocji i ochrony zdrowia.

W ramach współpracy Stowarzyszenie m.in. pomoże Szpitalowi w zbiórce pieniędzy na doposażenie w sprzęt tej placówki.

– Myślimy również o pozyskiwaniu w ten sposób środków zewnętrznych na prowadzenie rozszerzonych badań populacyjnych wśród mieszkańców Skierniewic i regionu. Wiemy, że potrzeba badań jest duża, ale tylko niektóre z nich mogą być finansowane z programów ministerialnych. – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ Skierniewice.

Dzięki takiej współpracy mieszkańcy, oprócz zbiórek celowych prowadzonych podczas imprez, będą mogli wspierać Szpital przekazując na jego rzecz 1% podatku. Chcąc podarować 1% podatku na rzecz Szpitala do nr KRS Hospicjum należy dopisać „Na rzecz szpitala”.

– Współpraca jest obopólna, bo to nie tylko promocja i ochrona zdrowia. Naszym głównym, wspólnym celem jest w przyszłości budowa hospicjum stacjonarnego na terenie Skierniewic. Takie działania znakomicie wpisują się w prowadzoną w województwie, a także w naszym szpitalu politykę opieki senioralnej i paliatywnej. – mówi dyrektor szpitala, dr n. med. Jacek Sawicki.

Oficjalnie współpracę partnerską Szpital i Hospicjum ogłosiły w ubiegłą sobotę, 7 marca na skierniewickim Rynku. Podczas prowadzonej akcji promocyjnej „Zostaw 1% w Skierniewicach” dyrektor szpitala oraz prezes hospicjum, pani Magdalena Kuśmierczyk poinformowali o podpisaniu takiej umowy.

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się taką partnerską umowę podpisać. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie bardzo owocna, albowiem zależy nam na jak najwyższym poziomie opieki nad chorym. Nasze wspólne cele to ochrona i promocja zdrowia, a w przyszłości razem z miastem budowa hospicjum stacjonarnego dla osób terminalnie chorych na nowotwory złośliwe – dodaje Magdalena Kuśmierczyk Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz skierniewickiego hospicjum (numer KRS:0000003362) lub innych, skierniewickich organizacji pożytku publicznego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE