Strona głównaWiadomościSzpital w Skierniewicach rozwija laryngologię

Szpital w Skierniewicach rozwija laryngologię

- REKRAMA -

Nie tylko planowo, jak dotychczas, ale również całodobowo będzie funkcjonował oddział laryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach. Placówka właśnie wygrała konkurs na takie świadczenia ogłoszony przez NFZ.

Tym samym zwiększy się dostęp pacjentów ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego do świadczeń laryngologicznych. W skierniewickim szpitalu będą wykonywane wszystkie zabiegi planowe, takie jak endoskopowa chirurgia nosa i zatok (FESS), leczenie niedrożności nosa (np. operacje przegrody nosa, małżowin nosowych, migdałka gardłowego, operacje ucha środkowego czy diagnostyka nowotworów górnych dróg oddechowych), a oddział będzie również funkcjonował w tzw. trybie „ostrym”, 24 godziny na dobę. Oznacza to, że w oddziale będą leczone także te osoby, które trafią do SOR z nagłym urazem lub schorzeniem otolaryngologicznym.

Skierniewicki szpital wygrał konkurs na udzielanie tego typu świadczeń w północno-wschodniej części województwa łódzkiego, ogłoszony w ostatnich tygodniach przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ.

Przypomnijmy, to właśnie brak udzielania świadczeń laryngologicznych oraz okulistycznych w trybie całodobowym był powodem formalnego niezakwalifikowania skierniewickiego szpitala do II poziomu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Dlatego w ostatnich tygodniach w szpitalu trwały prace nad przygotowaniem oddziału laryngologicznego do udzielania takich świadczeń w trybie ciągłym tak, aby szpital mógł skutecznie konkurować z innymi placówkami w razie ogłoszenia przez ŁOW NFZ konkursu na takie świadczenia.

– Nie wiedzieliśmy czy NFZ ogłosi konkurs na świadczenia w trybie ciągłym, czy też tylko na planowe, ale nasze przeczucia się potwierdziły. – mówi Eugeniusz Furman, dyrektor WSZ w Skierniewicach. – Podejrzewamy, że podobny konkurs zostanie ogłoszony również na okulistykę, dlatego już przygotowujemy się do zmiany trybu pracy i tego oddziału.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE