Szukali dwóch włamywaczy, przypadkowo znaleźli sprawcę majowego napadu

0
4733
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy policjanci dzięki czujności i spostrzegawczości w ciągu kilku ostatnich dni rozwikłali dwie sprawy dotyczące rozbojów. Trzej sprawcy są już tymczasowo aresztowani.

29 maja skierniewicka policja została powiadomiona o włamaniu na os. Rawka. O godz. 6 dwóch mężczyzn dostało się do mieszkania i grozili siekierą przebywającemu w nim 25-letniemu Ukraińcowi. Ukradli pieniądze, urządzenia elektroniczne, narzędzia i materiały budowlane. Na podstawie zapisów z monitoringu funkcjonariusze wytypowali jednego ze sprawców.

7 czerwca policjanci na terenie powiatu żyrardowskiego zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn oraz odzyskali część skradzionego mienia. 8 czerwca 23 i 32-latek, mieszkańcy powiatu żyrardowskiego, usłyszeli prokuratorskie zarzuty oraz postanowieniem sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Dzięki przeszukaniu z 7 czerwca skierniewicka policja powróciła do sprawy rozboju na stacji benzynowej przy drodze ekspresowej S8. Policjanci rozpoznali na przeszukiwanej posesji sprawcę napadu z 20 maja, kiedy to mężczyzna używając przedmiotu przypominającego broń zagroził obsłudze stacji i ukradł utarg. 18 czerwca 23-latek został zatrzymany, następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty, a 20 czerwca postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawiania wolności.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o