Szybkie przelewy międzynarodowe – jak wygląda przelew krok po kroku

Materiał partnera

0
178

Przesyłanie środków do zagranicznych odbiorców nie musi być trudne ani kosztowne. Międzynarodowe przelewy można zlecić łatwo, szybko, wygodnie i tanio za pośrednictwem pozabankowych operatorów transakcji. Dowiedz się, jak to zrobić i cieszyć się z wyżej wymienionych korzyści.

Szybkie przelewy w firmie pośredniczącej – dlaczego warto?

Międzynarodowe przekazy pieniężne można zlecić najtaniej, decydując się na usługi pozabankowych operatorów transakcji. Za przelewy z Polski do UK zapłacimy znacznie mniej niż w tradycyjnym banku, a pieniądze trafią do odbiorcy nawet w 10 minut, jeśli wybierzemy najszybszy z dostępnych wariantów. Przekazy realizowane przez firmy pośredniczące wyróżnia bezpieczeństwo, wygoda i niska cena usługi. Ponadto w ich przypadku dostępne są wyjątkowo atrakcyjne przeliczniki walut. Dzięki ofertom pozabankowych operatorów zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też czas. Jeśli zależy Ci na tym, by pieniądze możliwie najszybciej trafiły do wyznaczonego odbiorcy i chcesz zminimalizować koszty, zleć przelew z UK do Polski w firmie pośredniczącej. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz opis każdej czynności, którą należy wykonać, aby szybko, sprawnie i tanio przesłać środki za granicę.

Krok pierwszy – rejestracja w serwisie

Załóż konto w serwisie online wybranego operatora. Zrobisz to nawet w ciągu 20 sekund. Utworzenie indywidualnego profilu klienta nic nie kosztuje. Podaj adres e-mail i ustal hasło, a Twój profil zostanie aktywowany. Jeżeli w okresie 90-dni planujesz zlecanie przelewów, których suma przekroczy równowartość 15000 euro (również po przeliczeniu z innych walut), należy dodać do profilu skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość (dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy UK albo karty pobytu) oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Te procedury mają zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Gdy przesyłasz pieniądze poza strefę EEA, system poprosi Cię o uzupełnienie dokumentu tożsamości, a po przekroczeniu równowartości 1000 euro w okresie 90 dni – także o dokument weryfikujący adres.

Krok drugi – wypełnij formularz

Uzupełnij krótki formularz. Podaj w nim dane swoje i odbiorcy. Bezpieczeństwo powierzonych informacji zapewniają nowoczesne protokoły szyfrujące. Firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych, w tym w szybkich przelewach z UK do Polski, korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym Twoje dane i pieniądze nie trafią w niepowołane ręce.

Krok trzeci – zleć szybki przelew

Aby zlecić przekaz międzynarodowy przez internet, po zalogowaniu się w serwisie internetowym wybranej firmy, kliknij „zleć przelew”. System transakcyjny poprosi Cię o wybranie lub dodanie odbiorcy. Następnie wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać, w wybranej walucie wejściowej i wyjściowej. Określ też jeden z typów przekazu – jeśli zależy Ci na krótkim czasie realizacji zlecenia, zdecyduj się na szybki przelew międzynarodowy. Opłać operację za pomocą przelewu bankowego na wskazany przez system numer rachunku lub – jeszcze wygodniej – za pomocą karty płatniczej. Status transakcji zostanie potwierdzony e-mailem. Pieniądze błyskawicznie zasilą wskazane konto.

Zlecenie szybkiego przelewu międzynarodowego przez internet zajmie Ci kilka minut. Odbiorca może otrzymać środki nawet tego samego dnia. Decydując się na skorzystanie z usług firm pośredniczących w przekazach zagranicznych, oszczędzasz czas i pieniądze, w dodatku Twoje dane są należycie chronione. Wysłanie przekazu zagranicznego nie wymaga zawiłych formalności – wszystko zrobisz bez wychodzenia z domu, wygodnie i ekspresowo.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o