"Tango" Mrożka Grupy Teatralnej Com.pl.ex w MOK

0
351

Grupa Teatralna Com.pl.ex zaprasza w sobotę 18 kwietnia o godz. 18.00 na premierę spektaklu “Tango” Stanisława Mrożka w Sali Kameralnej MOK w Skierniewicach. Wstęp wolny.

Postawmy tezę: w nowym świecie nie ma zasad, żadnych uniwersalnych wartości, ani na poziomie pokoleniowym, ani kulturowym, ani intelektualnym, ani politycznym, ani w żadnej innej dziedzinie życia. „Anarchia, bezład, rozpasanie”. Czy da się tworzyć w takich warunkach? Tworzyć cokolwiek. Tylko jeden bohater szuka idei, ale ani Bóg, ani sport, ani wiedza, ani sztuka, ani tradycja, ani władza nie sprawdzają się. Bunt okazuje się także ideą fixe. Dopiero śmierć staje się wybawieniem od takiego świata. Śmierć dosłownie. Ale śmierć przypadkowa, niepotrzebna, niedoceniona.
Co więc może być ratunkiem przed śmiercią wewnętrzną? Przed rozpaczą? Przed tańcem zła? „Tango” Mrożka to dramat o budowaniu świata wartości i zaspokajaniu podstawowych potrzeb człowieka: miłości przede wszystkim.

Grupa teatralna Com.pl.ex to ludzie otwarci na nowe pomysły, nawet eksperymenty teatralne, dla których podstawą tworzenia nowego jest akceptacja tego co stare, dobre i sprawdzone. I niezupełnie archaiczne. Klasyczne teksty bywają inspiracją, są nadal aktualne i świeże.
Grupa Com.pl.ex nie boi się tradycji, a wyrażenie „lektura szkolna” nikogo nie odstrasza(chociaż nie tylko lektury znajdują się w repertuarze zespołu). Coraz liczniejszy skład zespołu świadczy o tym, że młodzi ludzie wierzą w słowo i wybrali je jako narzędzie komunikacji ze światem, który ich otacza.

“Tango” Sławomir Mrożek
Reżyseria:
Renata Libera
Obsada:
Aktorzy Grupy Teatralnej Com.pl.ex
Artur – Kamil Koch
Ala – Marika Sękowska
Eleonora – Izabela Gerasimiuk
Stomil – Wiktor Mińkowski
Eugenia – Martyna Stępniak
Eugeniusz – Adrian Miler
Edek – Tomasz Nowakowski

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o