Trójka Wojowników powołana do Kadry Narodowej

0
323

Wiktor Mrówczyński, Michał Gołębiewski i Mateusz Chmurski – podopieczni trenera Jerzego Gołębiewskiego z klubu MMKS Wojownik Skierniewice, zostali powołani przez Polski Związek Judo do Kadry Narodowej Młodzieżowców na 2016 rok.

Powołania skierniewiczan nikogo specjalnie nie dziwią. Rok 2015 był dla nich niezwykle udany. Wojownicy osiągali sukcesy indywidualne i drużynowe w zawodach na szczeblu krajowym.

Michał Gołębiewski sięgnął po złoty medal w kategorii junior podczas Mistrzostw Polski w Kata w Warszawie. Był także 9 podczas Warsaw Judo Open czyli Międzynarodowego  Pucharu Polski w Warszawie.

Wiktor Mrówczyński w roku ubiegłym zdobył złote medale podczas startów w Pucharze Polski w Opolu oraz Pile. Wywalczył także brąz w rozegranym w Luboniu koło Poznania Pucharze Polski. Wiktor i Michał to także aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski w Judo z Jastrzębia-Zdroju.

Mateusz Chmurski: był piąty w Mistrzostwach Polski w Kątach Wrocławskich, triumfował podczas startów w Otwartym Pucharze Polski rozegranym w Opolu. Wraz z drużyną uplasował się również na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej. Wywalczył także brązowy medal podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów w Judo w Łodzi.