- REKRAMA -

Strona głównaSportTrójka Wojowników powołanych do Kadry Narodowej

Trójka Wojowników powołanych do Kadry Narodowej

- REKRAMA -

Zobacz galerię [5]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [5]
Gabriela Suchecka, Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski zostali powołani do Kadry Narodowej Judo Kata na rok 2021. To efekt ciężkiej pracy i sukcesów osiągniętych w trudnym 2020 roku.

Tym razem trójka wychowanków skierniewickiego klubu, uzyskała powołanie do wąskiej reprezentacji kraju na kolejny sezon.  

– Pomimo wielu trudności, skierniewiccy Wojownicy udowodnili, że można spełniać marzenia i walczyć o najwyższe cele. Sumienna praca przełożyła się na zdobycze medalowe, a te na kolejne zaproszenia do kadry narodowej – komentuje trener Jerzy Gołębiewski.

Dla całej trójki mimo panującej pandemii był to faktycznie rok pełen sukcesów. Mateusz Bolimowski był piąty na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Młodzieży w 2020 w Chorwacji oraz trzeci na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Józefowie. W lutym tego roku zawodnik przebywał wraz z kadrą narodową na zgrupowaniu na Węgrzech, gdzie podnosił swoje kwalifikacje. Teraz został włączony do kadry judo kata na rok 2021.

Powołanie nie jest żadnym zaskoczeniem. Od dobrych kilku lat Bolimowski, wspólnie z Michałem Gołębiewskim dominują w zawodach judo kata, a duet nie schodzi z podium krajowego czempionatu. Swój ostatni złoty medal wywalczyli w 2019 roku w Radomiu podczas Mistrzostw Polski młodzieży. Wcześniej wojownicy zdobyli trzy tytułu mistrzów Polski w kategoriach juniorskich.

Przypomnijmy, że w 2020 roku, Mateusz musiał zrezygnować z występu na rzecz walki na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Zastąpił go Sebastian Gembalczykiem wśród Seniorów i Gabriela Suchecka w Młodzieży.  W kategorii Senior jego klubowy partner, Michał Gołębiewski wspólnie z reprezentantem UKS Judo Łaziska wywalczył wicemistrzostwo Polski w Katame no Kata Seniorów. Gołębiewski sięgnął też po mistrzostwo Polski Młodzieży U-23 wspólnie z Gabrielą Suchecką.

W tym roku Polska jest organizatorem Mistrzostw Europy Judo Kata. Jeśli zawody nie zostaną odwołane z powodu pandemii to nasi zawodnicy będą reprezentować Polskę i Skierniewice w ME Judo Kata w U23. Planowo impreza ma się odbyć 4-5 lipca w Józefowie.

Zawodnicy/-czka  MMKS ,,WOJOWNIK” Skierniewice zostali zakwalifikowani do Kadry Narodowej Judo Kata na rok 2021:

Michał Gołębiewski – Kadra Narodowa Seniorów Judo Kata
Mateusz Bolimowski – Kadra Narodowa Seniorów Judo Kata
Gabriela Suchecka –  Kadra Narodowa Młodzieży Judo Kata

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE