Trwa budowa nowej siedziby Przedszkola nr 3

Artykuł sponsorowany

0
6111
fot. UM Skierniewice

Tymczasowa siedziba dla przedszkolaków z “Trójki” będzie gotowa jeszcze w marcu – zapewnia wykonawca. Na początku kwietnia rozpocznie się drugi etap realizacji inwestycji, który będzie polegał na wyburzeniu starego budynku. Nowy obiekt ma być gotowy jeszcze w październiku tego roku.

Zaawansowane prace trwają w centrum na os. Kopernika, gdzie od połowy stycznia firma Mirbud realizuje największe zadanie budowlane sezonu. Już od momentu podpisania umowy (28 grudnia) było jasne, że nie będzie to łatwa inwestycja. Wykonawca zobowiązał się bowiem nie tylko do budowy nowoczesnego obiektu, ale także do zapewnienia przestrzeni do nauki i zabawy dla najmłodszych na czas realizacji zadania. Jak się okazało, ten drugi kluczowy punkt został już prawie zrealizowany.

– Mimo załamania pogody, wszystko przebiega bardzo sprawnie i terminowo – zapewnia Karol Szymczuk, przedstawiciel wykonawcy – Do końca marca powstanie tzw. budynek kontenerowy o łącznej powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Dzieciaki przeniosą się tam na początku kwietnia, kiedy obiekt będzie już w pełni oddany do użytkowania – dodaje.

Przez ostatnie dwa miesiące w sąsiedztwie planowanej inwestycji udało się postawić od zera tymczasową siedzibę Przedszkola nr 3, w której dzieciaki spędzą najbliższe pół roku. Uporządkowano też teren wokół, wykonano tymczasowe drogi dojazdowe, podłączono kanalizację oraz wszystkie potrzebne elementy infrastruktury. W środku trwają obecnie prace wykończeniowe związane z montowaniem wykładzin, ocieplaniem oraz stawianiem ostatnich ścianek działowych. Kolejnym etapem będzie wyburzenie starej siedziby przedszkola.

Warto dodać, że budynek modułowy będzie funkcjonował jedynie do końca października. Kiedy przedszkolaki przeniosą się do nowej siedziby, kontenery zostaną rozebrane i sprzedane, a ich miejsce zajmie teren, który w przyszłości zostanie wykorzystany pod nowy plac zabaw, boisko, górkę saneczkową i parking.

W nowym obiekcie zaplanowano w sumie 10 oddziałów, co pozwoli na prowadzenie zajęć dla 250 przedszkolaków jednocześnie. Co ważne, budynek o łącznej powierzchni 2200 metrów kwadratowych będzie wykonany w najwyższym standardzie, zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i bezpieczeństwo maluchów. Zostanie wyposażony w najnowocześniejszą instalację fotowoltaiczną. Nie zabraknie nowej szatni, gabinetów logopedy, psychologa, pedagoga i pielęgniarki. Przy 10 dydaktycznych salach powstaną magazynki na leżaki oraz oddzielne łazienki. W projekcie uwzględniono również sale: gimnastyczną, doświadczania świata oraz integracji sensorycznej. W ramach zadania wykonana zostanie także przestrzeń do zabaw na zewnątrz, w tym dwa place zabaw, ogród sensoryczny oraz wiata rekreacyjna. Skierniewicki ratusz pomyślał także o rodzicach, którzy będą dowozili swoje pociechy samochodami. W sąsiedztwie obiektu powstanie parking z 128 miejscami. 5 miejsc zostanie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o