- REKRAMA -

Strona główna Wiadomości Trzech kandydatów, który zostanie prezydentem Skierniewic?

Trzech kandydatów, który zostanie prezydentem Skierniewic? [SONDA]

Krzysztof Jażdżyk, Leszek Jek i Marek Pastusiak – to trzej oficjalni dzisiaj kandydaci na urząd prezydenta Skierniewic. Który z nich prezydentem zostanie, mieszkańcy Skierniewic zdecydują 21 października.

Krzysztof Jażdżyk ubiegać się będzie w tych wyborach o swoją drugą kadencję. Pytany o plany mówi, że zamierza kontynuować rozwój miasta na wielu płaszczyznach.

– Zawsze mówiłem, że miasto musi rozwijać się wielotorowo. Bo gdy obierzemy tylko jeden kierunek rozwoju a on nie wypali, to co wtedy. Postawiliśmy więc i na sport i rekreacje, i na kulturę, ale i na inwestycję, które czekały od wielu wielu lat. Przykładem jest Dom Pomocy Społecznej, który przez osiemnaście lat czekał na dokończenie.

Jedną z największych planowanych inwestycji jest budowa nowego basenu wraz z krytym lodowiskiem przy ulicy Sobieskiego. W kompleksie mają zostać wykorzystane wody geotermalne. Wśród najważniejszych zadań wymieniany jest także bulwar nad rzeką łączący osiedle Widok z zalewem Zadębie. Krzysztof Jażdżyk chce by w mieście zaczęły powstawać podziemne parkingi. Konieczne są remonty szkół i przedszkoli. Do zrobienia jest kanalizacja deszczowa z prawdziwego zdarzenia. Mówiąc o planach urzędujący prezydent podkreśla jak wiele już zrobiono.

– Z marszu, od razu po wyborach zaczęliśmy intensywną pracę dla miasta. Mocno ruszyliśmy z inwestycjami i z pozyskiwaniem środków unijnych. Dlatego dużo udało się zrobić przez pierwsze trzy lata, co ważne jeszcze w normalnych cenach. Gdybyśmy czekali, tak jak w wielu samorządach się dzieje, do ostatniego roku, pewnie byśmy musieli wydać dwa razy tyle pieniędzy – mówi Krzysztof Jażdżyk.

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej jest radny obecnej kadencji Leszek Jek. W rozmowie z nami zaznaczył, że docenia dokonania obecnego prezydenta. Podkreślił jednak, że dużo jest jeszcze do zrobienia. Poważnych inwestycji wymaga baza oświatowa, na pilny remont czeka Szkoła Podstawowa nr 1. Leszek Jek zamierza również rozwijać bazę sportową.

– Myślę, że mógłbym lepiej zarządzać finansami miasta. Chodzi między innymi o pozyskiwanie funduszy. Widziałbym jeszcze większy rozwój Skierniewic niż to, co się dzieje obecnie.

Pytany o strategię na kampanię podkreśla – Nie będę prowadził kampanii negatywnej. Chce informować przede wszystkim o tym co ja zrobię a nie negować dokonań obecnego prezydenta. Wiem, że Krzysztof Jażdżyk dużo w mieście robi, ale ja chciałbym być jeszcze lepszy. Mieszkańcy to ocenią.

W Skierniewicach do wyborów samorządowych idą razem Kukiz 15, Prawo i Sprawiedliwość i Stowarzyszenie Rodzina najlepszą inwestycją. Wspólnym kandydatem na prezydenta miasta jest Marek Pastusiak, a wyborczym hasłem – „Stop zadłużaniu Skierniewic”.

– Chcemy żeby ten grosz publiczny wydawany był w sposób jak najbardziej racjonalny, a nie tylko efekciarski – mówi ubiegający się o stanowisko prezydenta Skierniewic Marek Pastusiak.

Program wyborczy utworzonej koalicji i kandydata na prezydenta zebrano w czterech punktach. Edukacja plus zakłada powrót do dawnej siatki szkół i odtworzenie Szkoły Podstawowej nr 3 i SP nr 8. Marek Pastusiak zapowiada także wprowadzenie w każdej szkole dziennika elektronicznego. Pod hasłem Rozwój plus kryje się zmiana sposobu podejścia do inwestycji. Jako przykład Pastusiak podaje zalew. Według niego modernizację należało zacząć od oczyszczenia zbiornika, a nie budowy infrastruktury wokół. Kolejne punkty programu dotyczą rodziny i budownictwa socjalnego oraz ochrony środowiska.

Kto według Ciebie powinien zostać Prezydentem Miasta Skierniewice podczas wyborów samorządowych 2018?

  • Krzysztof Jażdżyk (73%, 848 Głosy)
  • Marek Pastusiak (13%, 149 Głosy)
  • Nie wiem (8%, 90 Głosy)
  • Leszek Jek (7%, 81 Głosy)

razem: 1 168

Ładowanie ... Ładowanie ...

25 KOMENTARZE

guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek

Krzysztof Jażdżyk

mieszkaniec

Prezydencie Jażdżyk nad rzeką śmierdzi. Co to ma być za bulwar?
Prezydencie Jażdżyk o ile wzrosło zadłużenie miasta za Pana kadencji?

Tom zimer

Ja widzę tylko Krzysztofa .. Ten jak gada to i robi coś..

Razem Dla Siebie?

4 lata temu mówił, że stworzy 1000 miejsc pracy. Jak narazie pracę mają niektórzy radni:
1. radny MELON w WOD-KAN
2. radny JEK w MZK
3. radny STANECKI w ZUM
4. radny OLEKSIŃSKI w ZGM
5. syn byłej radnej FELCZAK w ZUM

wieszkto

Jak to mówią, nie ważne jak o kim piszą, ważne żeby nazwiska nie przekręcali.

Jan

Ja swój głos oddam na Pastusiaka.
Dość wydawania pieniędzy bezmyślnie.
Nie mam zamiaru za rok płacić podatków dwa razy drożej oraz drożej za wodę

Płacący podatki

Sądzisz, że po rozbudowaniu socjalu przez PiS będziesz płacił mniej podatków???

Dość

Ratujcie to bankrutujące miasto!
Niebawem skończą się unijne pieniądze i co dalej? Jazdyk postawi co najwyżej kolejny kibel w mieście za 2 mln zł. A Skierniewiczanie dalej będą zmuszeni szukać pracy w Warszawie.

Dość

Ratujcie to bankrutujące miasto!
Niebawem skończą się unijne pieniądze i co dalej? Jazdyk postawi co najwyżej kolejny kibel w mieście za 2 mln zł. A Skierniewiczanie dalej będą zmuszeni szukać pracy w Warszawie.

Marcin

Obecny prezydencie, kiedy będzie klinika palleya?
Obawiam się, że nidy. Działka puszczona, za 1% .

obserwator

Jek to tak na prawdę podwładny Jażdżyka (pracownik spółki), zresztą nie oszukujmy on startuje tylko po to by gonić królika, a nie go złapać. Nawet Rutkowska nie była jego zwolenniczką więc o czym tu mówić. Dla mnie to typowy lanser, obecny na wszystkich wszelakiej maści darmowych imprezach miasta, szkół i spółek. Z braku laku kogoś musieli wystawić, podobnie jak zapełnić listy na radnych, a z tym mieli duuuuuuuuuży problem, stąd nawet córka Jeka na listach. Reasumując konkurent dla Jażdżyka żaden. Co do koalicji PiS, Kukiz to miałaby ona rację bytu, gdyby mieli poważnego, młodego kandydata. Co do P. Pastusiaka to… Czytaj więcej »

Mieszkanka

Mieszkam tu drugi rok i widzę , że tu wszędzie stanowiska obsadzane są po znajomości , rynek pracy jest żaden ,Biedronki , Lidl inne markety ale nie każdy jest stworzony do pracy w handlu . Może jakieś zakłady pracy by powstały , ktoś napisał o wodzie w żadnym mieście woda ciepła nie jest tak drogą jak w Skierniewicach mieszkam w budynku Zgm i płace 42,77 za m2 to rozbój

kubik drewna

wodę ma metry kwadratowe kupujesz? toż to szwindel!

grzechomierz123@o2.pl

Myślę, że Pan Pastusiak będzie dobrym gospodarzem. Jednak z drugiej strony nic nie zdziała jeśli nie będzie miał odpowiednich radnych.

jazdabialagwiazda

Widzę, że w PiS pełna mobilizacja do hejtowania Jażdżyka komentarzami. Chyba tylko to Wam pozostało. Gdzie byliście przez ostatnie 4 lata? Czy jak w Skierniewicach będzie rządził Pan Pastusiak z PiS to miasto będzie się tak dobrze rozwijało jak Stadnina w Janowie?

qniu

Wszystko czego PiS się dotknie to jest jak stadnina w janowie… lepiej żeby to miasto zostało bezpartyjne

mieszkaniec

A ja zagłosuje na Jażdżyka. PiS – PO jedno zło. Pozdrawiam.

App

W koło ktoś powtarza swój wpis o tym, że kilku radnych pracuje w miejskich spółkach (może płacą mu po 2 zł za wpis jak w kampanii Dudy?). Nie wiem po co to czepialstwo skoro spółki funkcjonują lepiej niż za poprzednika. Gdyby było odwrotnie to zupełnie inna sprawa. Zdaje się, że za Pastusiaka Wod-Kan miał problemy (był tam chyba prezesem). Do tego jeszcze czepianie się dzieci? I to jeszcze jakiejś byłej radnej. Kogo to w ogóle obchodzi? Dodam tylko, że dzięki temu Felczakowi o którego ktoś ma taki straszny ból d*py w mieście powstała masa nowoczesnych placów zabaw. PS Dodam jeszcze,… Czytaj więcej »

odurodzeniaSKC

Ja to mam wrażenie, że partie polityczne wystawiają na siłę byle by tylko był kandydat. Nie rozumiem dlaczego nie startuje Rutkowska zamiast Jeka i Trębski zamiast Pastusiaka. Trębski miał podobo wygrać w pierwszej turze – sam tak twierdził – i zmieść Jażdżyka. Dziś nie miał wystarczającej odwagi i Pastusiak ratuje sytuacje. Ale znając PiS to będzie ciekawie bo to partia ludzi bezwzględnych, chwytających się brudnych sztuczek i nie umiejących wygrywać w uczciwych sposób. Czytam, że piszą o „bankrutującym mieście”. Ja też mam kredyty a jakoś ludzie nie wyzywają mnie od bankrutów.

LeonC

Widzę, że trolle od RDS się odezwaly.
Mam swoje lata, ale czegoś takiego nie pamiętam. Miasto tonie.

dominik

dostałeś już 2 złote za ten wpis?

Sk

Dominik
Jeśli chcesz to załatwię ci franczyzne. 50 gr myślę, że powinieneś się rzucić na taką kasę

EC

Ciekawe kto ma takie myśli, że na wpisy na forum pod artykułem dostaje się kasę?
Ktoś napisał, że za Pastusiaka jak był prezesem w Wodkanie za Trębskiego było nie za wesoło?
A ciekawe jak było w Energetyce Cieplnej za Jażdżyka kiedy to miesiącu pracy, absolwentka prawa kanonicznego, narzeczona Klimczaka dostała stołek viceprezes?

Miasto

Czemu nie startuje Mirgos ?? Na niego bym zagłosował wystarczy popatrzeć jak prosperuje firma ….

Jacek

Nachalne promowanie jednego kandydata przez nieobiektywne media. Żenada.

Przeczytaj także:

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 11.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 11.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

Skierniewickie obchody Święta Wojska Polskiego 2020 [PROGRAM]

15 sierpnia tradycyjnie już zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach związanych ze Świętem Wojska Polskiego. Jak zawsze w Skierniewicach nie...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 10.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 10.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 09.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 09.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

Bal Noworoczny 2019 w Skierniewicach [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (26.01.) odbył się Bal Noworoczny 2019. Gości witał prezydent Krzysztof Jażdżyk i przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon. Około 500 osób bawiło...

Studniówka 2019 w Ekonomiku [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (09.02) odbyła się największa studniówka w Skierniewicach. Maturzyści z Zespołu Szkół Nr 3 mieli swój bal na hali OSiR. Dobrej zabawy i...

Bal charytatywny w Starostwie Powiatowym 2019 [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (16.02) w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach po raz kolejny odbył się Bal Charytatywny. Dochód z balu przekazano na rzecz Powiatowej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej...

Studniówka 2019 w Budowlance [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (19.01) rozpoczął się tegoroczny sezon studniówkowy. Jako pierwsi bawili się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. W balu studniówkowym wzięło udział ponad...

KOMENTARZE