"Trzeźwy poranek" podsumowaniem weekendu na drogach

0
288

W poniedziałkowy poranek 12 stycznia 2015 roku na terenie Skierniewic policjanci przeprowadzili działania pod hasłem “Trzeźwy Poranek”. Kontrole miały na celu ujawnienie wśród kierowców tych , którzy wsiedli z rana za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

Na terenie Skierniewic 12 stycznia od wczesnych godzin porannych akcję prowadziło kilkunastu policjantów w punktach kontrolnych zlokalizowanych w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych – tym razem na ul. Widok oraz Wyszyńskiego. Łącznie policjanci przeprowadzili 411 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymano 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu – w tym 26-letniego skierniewiczanina, który miał we krwi ponad 0,5 promila alkoholu oraz 44 –latka z Żyrardowa, który miał we krwi ponad 2,4 promila alkoholu oraz 37-letniego rowerzystę, mieszkańca Skierniewic, który miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Działania przeciwko nietrzeźwym kierującym prowadzone są przez skierniewicką policję nie tylko w ramach doraźnych działań, taki jak „Trzeźwy poranek”, ale w ramach stałych działań, które podejmowane są podczas każdej służby policjantów na terenie całego powiatu. Ostatniego weekendu 9-11 stycznia 2014 roku policjanci zatrzymali cztery osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Wśród nich najwięcej alkoholu w organizmie miał 37-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który jechał po Godzianowie mając we krwi ponad 1,6 promila alkoholu.

Przypominamy, że za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi nie tylko utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat, ale także odpowiedzialność do 2 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o