Strona głównaWiadomościTrzynastego - wszystko zdarzyć się może?

Trzynastego – wszystko zdarzyć się może?

- REKRAMA -

Piątek trzynastego – samo wypowiedzenie tych dwóch słów przyprawia niektórych o gęsią skórkę. Bo piątek trzynastego powszechnie uznawany jest za dzień pechowy. Wśród naszych samorządowców nie do końca to się potwierdza. Kalendarze wypełnione spotkaniami. Nikt z obawy przed czającym się za rogiem pechem nie bierze urlopu.

 

Wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski – Trzynasty zawsze był dla mnie dobrym dniem. Kiedyś myślałem, że pechowy jest czternasty, bo tego dnia w szkole bardzo często dostawałem lufy. Jak coś mi się nie udawało, to zawsze to było czternastego. 13-tka jawiła mi się wtedy jako bardzo szczęśliwa. Potem 14-ego nam się syn urodził. Okazało się więc, że to jednak bardzo dobry dzień. Nie mam żadnego dnia w miesiącu, którego bym się obawiał. Myślę, że sam człowiek kreuje sobie pecha. Jak podchodzi do pracy z małym zaangażowaniem, to to później decyduje, że mu się coś nie udaje.

Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk – Nie obawiam się 13-ego. Kalendarz na ten dzień jest wypełniony różnymi wydarzeniami, wprawdzie rzeczywiście dość miłymi, ale gdyby miały to być jakieś ważniejsze spotkania, też bez obaw brałbym w nich udział. Nie wierzę w pechową trzynastkę.

Wiceprezydent Skierniewic Eugeniusz Góraj – Nie jestem przesądny. O ile pamiętam, nic złego tego dnia mi się nie wydarzyło. Spotykam się czasem z propozycjami, żeby przełożyć spotkanie, gdy wypada ono akurat 13-ego. Mam czasem wrażenie, że chodzi o przesunięcie, wydłużenie terminu sprawy, to wtedy proponuję spotkanie dzień wcześniej – 12-ego.

Jędrzej Lenarcik – kolarze są przesądną grupą. Jeśli ktoś otrzyma trzynasty numer na zawodach to zakłada go do góry nogami żeby zniwelować negatywny wpływ pechowej trzynastki. Kolarstwo, szczególnie szosowe, to jest ten typ sportu, w którym nie tylko umiejętności i siła własnych mięśni, pozwalają wygrać. Potrzebne jest jeszcze szczęście, może dlatego jesteśmy przesądni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE