Tureckie autobusy będą jeździć po ulicach Skierniewic

3
11862
fot. wikipedia

Miasto wybrało firmę, która dostarczy pojazdy do miasta. Przetarg na zakup dziesięciu nowych pojazdów wygrała firma Peterbus, która zaoferowała samochody tureckiej marki Temsa.

Peterbus to jedyna firma, która ubiegała się o zamówienie skierniewickiego MZK. Podobne pojazdy jeżdżą po Kielcach, użytkowane są również na Śląsku. Prezes MZK Winicjusz Nowak podkreśla, że samochody tej marki cieszą się dobrą opinią.

– Autobusy są wysokiej klasy. W rozmowach z firmą podkreślaliśmy sprawę serwisu i dostęp do części zamiennych. Samochody są wyposażone w siliniki, które mamy w naszych Solarisach. Również z podzespołami nie powinno być problemu. Na takich skrzyniach biegów jeździ cała Europa, a firma zaopatruje w autobusy inne kraje. Samochody tej marki jeżdżą we Francji, Niemczech, w Holandii. Firma produkuje też autobusy na rynek amerykański.

W postępowaniu przetargowym koszt montażu jednego autobsu MZK określiło na 850 tysięcy złotych. Oferent zaproponował cenę 840 tysięcy złotych. Prezes MZK nie kryje zadowolenia z niższej, niż zakładano, ceny.

– Firmy z naszego rynku nie przystąpiły do przetargu, ale wiem, że ceny przez nie proponowane są wyższe. Dzisiaj ten rynek jest zapchany. Wszystkie firmy, które budują autobusy mają pełne obłożenie, co przekłada się na ich koszty.

Prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreśla też, że miasto starało się sprawdzić firmę i oferowane przez nią samochody.

– Chcieliśmy dokładnie sprawdzić, by później się nie okazało, że coś nie działa. Byliśmy w Kielcach. Tam te autobusy jeżdżą już od kilku lat i wszystko jest w porządku. W całej Polsce firma sprzedała ponad cztery tysiące autobusów, także nie jest to dla samorządów jakaś nowość. Również z serwisem, w tych miastach, w których jeżdżą, nnie ma żadnych obaw – dodaje.

Oprócz autobusów inwestycja obejmuje budowę systemu informacji pasażerskiej. Zamontowane zostaną tablice na bieżąco informujące o aktualnym położeniu autobusu. Znajdą się one na sześciu przystankach: dwie tablice przy ulicy Mszczonowskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kopernika, na ul. Szarych Szeregów przy Castoramie, przy Dworcu PKP i dwie tablice na ulicy Jagiellońskiej – w centrum miasta.

Do 15 października do miasta dotrze sześć pierwszych autobusów. Kolejne cztery pojawić się mają na ulicach Skierniewic w pierwszym kwartale 2019 roku.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
kukurukuJaauto Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
auto
Gość
auto

Serio ? A ciekawe skąd wezmą części zamienne… będą ściągać ? Bo chyba turas w picie nie ukręci… już mi tandetą wieje…

Ja
Gość
Ja

Inni się wycofali z przetargu bo termin realizacji zamówienia kosmiczny(przed wyborami maja vuc i juz! Musi byc kiełbasa wyborcza dla ludu) markowa firma typu man solaris ma terminy dłuższe bo mają zamówienia a mzk aby tylko do wyborów a potem niech się martwi inny taka jest przykra prawda o tym co się dzieje w Polsce i na naszym podwórku liczy się tylko koryto i żeby jak najdłużej pozostać. ..

kukuruku
Gość
kukuruku

Bicie piany też się zacznie.