Ubezpieczenie podróżne w pigułce – jak wybrać to najlepsze?

Materiał partnera

0
129

Podróżowanie to wspaniała pasja – umożliwia poznanie wielu interesujących miejsc i ludzi oraz dostarcza niezapomnianych wrażeń. Do każdego wyjazdu trzeba się dobrze przygotować – zakup polisy turystycznej jest równie ważny, jak rezerwacja hotelu i biletów na samolot.

Spora część mieszkańców Skierniewic ma już zaplanowane letnie wakacje, a niektórzy dopiero zastanawiają się, dokąd się wybrać. Jedni decydują się na wyjazd z biurem podróży, inni preferują samodzielnie zorganizowany wypoczynek. W każdej z tych sytuacji trzeba pomyśleć o odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej zapewniającej komfort podczas wypoczynku. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne online na wakacyjnapolisa.pl, by w pełni korzystać z uroków urlopu.

Zastanów się, czego potrzebujesz

Polisa polisie nierówna. Jeśli zamierzamy wygrzewać się z rodziną na bułgarskich plażach, potrzebujemy innej ochrony niż osoba, która leci do Egiptu podziwiać rafy koralowe lub wybiera się w podróż marzeń do Australii czy Stanów Zjednoczonych. Wybrany kierunek i cel wyjazdu w ogromnym stopniu determinują zakup polisy, a to nie wszystkie przesłanki, jakie trzeba mieć na uwadze.

Cierpimy na chorobę przewlekłą? Koniecznie poinformujmy o tym ubezpieczyciela! Jesteśmy miłośnikami różnych dyscyplin sportowych i planujemy aktywnie spędzać czas? Sprawdźmy, z jakim wiąże się to ryzykiem i co w tej kwestii przewiduje ubezpieczyciel. Zabieramy na urlop nową lustrzankę, na którą wydaliśmy całe oszczędności? Lepiej ubezpieczyć ją na wypadek kradzieży lub zniszczenia. Im precyzyjniej określimy swoje oczekiwania względem polisy, tym większa pewność, że spełni ona należycie swoje zadanie.

Porównaj oferty

Porównując online oferty ubezpieczycieli w zakresie polis turystycznych, oszczędzamy czas i pieniądze. Zyskujemy pewność, że: po pierwsze – otrzymamy minimum kilka propozycji starannie wyselekcjonowanych na podstawie konkretnych kryteriów, po drugie – mamy dostęp do aktualnych propozycji, po trzecie – nie przepłacamy. Transakcję sfinalizujemy od ręki i bez zbędnych formalności, zajmie nam to kilka minut – polisę dostaniemy na maila, a smsem otrzymamy jej numer.

Wybierz odpowiedni wariant polisy

Polisy turystyczne dostępne są w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Pamiętajmy: im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym lepiej. Optymalna polisa powinna składać się z ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu medycznego, OC w życiu prywatnym, NNW i bagażu. Istotne są też dodatki nadające jej indywidualnego charakteru.

Ubezpieczenie chorób przewlekłych, odwołania imprezy turystycznej, opóźnienia lotu, sprzętu sportowego i elektronicznego, sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka itp. – wybierzmy to, czego potrzebujemy. Nie oszczędzajmy na sumach gwarantowanych poszczególnych ubezpieczeń, gdyż w przeciwnym razie część ewentualnych wydatków, np. na pokrycie kosztów leczenia za granicą, spadnie na nas.

Ważna uwaga: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zastąpi prywatnej polisy. Wynikający z EKUZ zakres ochrony jest pod wieloma względami ograniczony. Wbrew powszechnie panującym opiniom posiadanie tego dokumentu nie oznacza, że z opieki medycznej w niektórych krajach europejskich skorzystamy za darmo. Więcej informacji w tym artykule: https://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/.

Mały wydatek – duże korzyści

Stawki za jeden dzień ochrony ubezpieczeniowej wynoszą od kilku złotych wzwyż. To niewiele w porównaniu m.in. z kosztami leczenia za granicą. Kompleksowa ochrona to pomoc w wielu trudnych sytuacjach, a przede wszystkim finansowe wsparcie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o