Strona głównaWiadomościUciekał przed policją autem, a potem porzucił opla i w nogi. Wpadł...

Uciekał przed policją autem, a potem porzucił opla i w nogi. Wpadł w ręce policji

- REKRAMA -

9 maja 2021 roku dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierującym , którego świadek podejrzewał o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Policjanci namierzyli opisany pojazd lecz próba kontroli została zignorowana przez kierującego. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że 19-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i to było powodem ucieczki. Usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- REKRAMA -

W godzinach wieczornych, 9 maja 2021 roku, dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od osoby,  która widziała w okolicy Bolimowa dwóch najprawdopodobniej nietrzeźwych mężczyzn wsiadających do opla. Na miejsce skierowano patrol policji, który namierzył samochód pasujący do opisu zgłaszającej. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania auta. Wewnątrz znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierujący widząc patrol przyśpieszył zjeżdżając  w drogę gruntową, gdzie porzucił pojazd i wraz z pasażerem zaczął uciekać na pieszo. Pasażer pojazdu ukrył się w zaroślach, gdzie został zauważony przez funkcjonariuszy, obezwładniony i zatrzymany.  

- Reklama -

Niedoszły uciekinier to 31-letni mieszkaniec gminy Bolimów. Kierujący oplem zbiegł ale jego tożsamość została ustalona. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny porzuconego samochodu. W tym czasie kierowca pojazdu pojawił się na miejscu, przywieziony przez członka rodziny. 19-letni mieszkaniec gminy Bolimów został zatrzymany.

Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mimo zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Był już notowany za podobne przestępstwa.  

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE