Udany start reprezentacji WOPR Skierniewice na VIII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym

0
415

W miniony weekend (10-11 grudnia 2016) ratownicy z WOPR Skierniewice startowali w Szczecinie podczas VIII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody rozgrywane były na basenie olimpijskim Floating Arena w Szczecinie, który należy do czołówki basenów olimpijskich w Polsce. W Mistrzostwach wystartowało wiele utytułowanych zawodników z różnych części Polski m.in. Śląska, Mazowsza i Woj. Łódzkiego.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na klasyfikację w kategorii: młodzików 12-13 lat, juniorów młodszych 14-15 lat, juniorów 16-18 lat i OPEN. W trakcie mistrzostw rozegrano 8 konkurencji indywidualnych i 4 wyścigi sztafetowe. WOPR Skierniewice w Szczecinie reprezentowało 4 zawodników: Izabella Karwat (junior), której zabrakło troszkę szczęścia w swojej koronnej konkurencji rzut liną. Rzut liną należy do nieobliczalnych konkurencji, w której liczy się opanowanie i technika. Najlepszym osiągnięciem Izabelli Karwat w Szczecinie było 5 miejsce (w kat. junior) w konkurencji 100m ratownik (01:17,62). Kolejną zawodniczką, która reprezentowała Skierniewice na zawodach była Kamila Stępniak, która na 50m holowanie manekina uplasowała się na 6 pozycji w kat. junior. Wśród Panów w Szczecie wystartowali Kamil Rózga (kat. junior) i Paweł Bąkowski (kat. junior młodszy). Kamil Rózga specjalizuje się w pływaniu w płetwach, stąd uzyskał bardzo dobry wynik osiągając pewne 9 miejsce (kat. junior) w konkurencji 100m ratownik z czasem 01:06,00. Najmłodszy zawodnik powołany do kadry WOPR Skierniewice na Zimowe Mistrzostwa był Paweł Bąkowski (kat. junior młodszy). W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach uzyskał czas 01:14,63 i uplasował się na 10 miejscy wśród juniorów młodszych (14-15 lat).

Na zawodach w Szczecinie świetnie zaprezentowała się wychowanka WOPR Skierniewice Karolina Faszczewska, która od roku trenuje w drużynie CKS Szczecin. Przez ostatni rok wsadziła ogrom pracy w Sportowe Ratownictwo Wodne pod okiem trenerów ze Szczecina. Od najmłodszych lat trenowała w Skierniewicach. Warunki, ambicja i sumienność na treningach pozwoliły jej w Skierniewicach osiągać bardzo dobre rezultaty m.in. medale na Mistrzostwach Polski, Rekordy Polski. W roku 2016 rozwinęła skrzydła, zakwalifikowała się do Kadry Narodowej, która wystartowała na Mistrzostwach Świata w Holandii, przywożąc srebrny medal w sztafecie 4×25 holowanie manekina. Puchar Niemiec w Warendorfie (listopad 2016) również okazał się owocny dla Skierniewiczanki – 4 medale w kat. junior. W Szczecinie Karolina Faszczewska wygrała klasyfikacje generalną kobiet JUNIOR i OPEN. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami (marzec 2017) do najważniejszej imprezy WORLD GAMES we Wrocławiu, która daje ogromną szansę aby Sportowe Ratownictwo Wodne było w programie Igrzysk Olimpijskich.

Po raz kolejny zawodnicy ze Skierniewic, pływając wśród najlepszych przywożą ze sobą wiele nowych doświadczeń i zadowolenia z udanych startów. Gratulujemy i życzymy aby w roku 2017 nie zabrakło młodzieży zaangażowanie i motywacji do treningów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here