Udany weekend w Academia Gorila

0
615
Walka Adriana Kołczyńskiego wybrana została do trójki najlepszych walk turnieju. Fot A. Stawiński

Zawodnicy skierniewickiej Academia Gorila mają powody do zadowolenia. Do grona czarnych pasów Karate Kyokushin dołączył Grzegorz Wierzbicki a podczas turnieju Muay Thai w Warszawie dwóch spośród trzech kadrowiczów naszego klubu zaliczyło efektowne wygrane.

Do egzaminu na stopnie KYU i DAN w Kielcach przystąpiła blisko setka karateków z całej Polski. Egzamin trwał niemal 6 godzin. W trakcie próby zawodnicy musieli wykazać się wolą walki, determinacją i nienaganną techniką. Na stopnie mistrzowskie oprócz technik oceniano m.in. kata (formy), kumite (walki) i ido geiko (zastosowanie technik w ruchu). Każdy zawodnik musiał również zaliczyć test Temashiwari – łamania desek technikami nożnymi i ręcznymi. Grzegorz Wierzbicki dołączył do Przemka Matuszewskiego, który posiada 2 stopnień mistrzowski oraz do Konrada Krzykacza, który egzamin na 1 DAN zaliczył w ubiegłym roku. Oprócz tego zielony pas i stopnień 4 KYU zdobyli bracia Mikołaj i Maciej Maciesiak, 5 KYU zdobył Piotr Karwalski, Łukasz Cybulski, Andrzej Bugaj, Bartosz Gruda i Karol Budynek.

Kolejny doskonały występ zaliczyli zawodnicy z sekcji Muay Thai Academia Gorila. W swojej pierwszej walce Łukasz Markus widowiskowo znokautował przeciwnika wysokim kopnięciem na głowę. Był to jedyny Knock-Out tego dnia. Z kolei Adrian Kołczyński zdominował kondycyjnie przeciwnika i wygrał na punkty z bardzo mocnym zawodnikiem z Warszawy. Jego walka została wybrana do trójki najlepszych starć turnieju.

Trzeci skierniewicki goryl – Tomasz Kwiatkowski nieznacznie przegrał na punkty po trzech rundach zaciekłej walki.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o