UKS NAWA Skierniewice na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 i 16-latków

0
375
fot. UKS NAWA Skierniewice

W dniach 10-12 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 i 16-latków. Reprezentacja piętnastolatków UKS NAWA Skierniewice rywalizował na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, z której znakomicie zaprezentowała się Kornelia Walz, która aż trzykrotnie startowała w popołudniowych finałach.

W konkurencji 200m stylem klasycznym Kornelia awansowała do finału z ósmym czasem eliminacji w finale i utrzymała to miejsce i zakończyła rywalizację w tej konkurencji na ósmym miejscu. Tego samego dnia Kornelia rywalizowała również w konkurencji 200m stylem zmiennym awansując do finału B ostatecznie zakończyła rywalizację na szesnastej pozycji. W ostatnim dniu mistrzostw Kornelia ponownie wywalczyła awans do finału tym razem w konkurenci 100m stylem klasycznym, rywalizację w finale B zakończyła na szóstej pozycji.

Dwukrotnie w wyścigach finałowych Mistrzostw Polski miał również okazję płynąć Bartosz Brodowski, który w konkurencji 100m motylkowym zajął dziewiąte miejsce finale B oraz w konkurencji 200m stylem motylkowym zajął trzecie miejsce w również w finale B. W Ostrowcu startowali również Mateusz Chmielowiec i Łukasz Chmielowiec, którzy również znakomicie się zaprezentowali ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe, niestety nie dało im to przepustki do popołudniowych finałów.

W tym samym czasie co piętnastolatkowie w Mistrzostwa Polski startowali juniorzy szesnastoletni. W Dębicy UKS NAWA Skierniewice reprezentowało dwóch zawodników: Julian Dudek oraz Szymon Dębski. Szymon w startując w bardzo wymagającej konkurencji – 200m stylem motylkowym awansował do ścisłego finału. Kwalifikacje wywalczył z ósmym wynikiem w finale popłynął znacznie lepiej dzięki czemu poprawił swoją pozycję i awansował na szóstą lokatę. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o