Ulica 1 Maja już przejezdna [ZDJĘCIA]

0

Zobacz galerię [30]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [30]

Zakończyła się budowa kanalizacji deszczowej w ul. 1 Maja. Zakończyły się tym samym utrudnienia w ruchu kołowym w tym rejonie miasta.

W ramach inwestycji wybudowano 706 mb kanału deszczowego. Przy wylocie kanalizacji zamontowano separator umożliwiający odprowadzania wód opadowych
z ulic: 1 Maja, Batorego, Rawskiej, Trzcińskiej, Kopernika, Granicznej, Cichej a także Al. Pieniążka i Al. Niepodległości.

– Ta inwestycja oznacza przede wszystkim bezpieczeństwo dla mieszkańców – mówi prezes spółki Wod-Kan Jacek Pełka. – W momencie opadów, wprawdzie nie takich jak oberwanie chmury, ale przy normalnych opadach ta część miasta powinna być odwodniona, nie będzie zastoin, powodzi czy zalewania posesji – wyjaśnia.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice – etap II”, na który pozyskano rekordowo wysokie dofinansowanie tj. 73 mln zł środków z UE.

– Mogę się tylko cieszyć, że udało się takie środki dla miasta pozyskać – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Spółka Wod-Kan pokazuje, że można zdobyć potężne pieniądze dla miasta, pieniądze, które będą zainwestowane w kanalizację, wodociągi, w całą infrastrukturę tak potrzebną do normalnego funkcjonowania miasta i wszystkich jego mieszkańców.

W ramach zadania, czyli na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Batorego, została wykonana nowa nawierzchnia jezdni.

Rozpoczyna się już kolejna inwestycja wodno-kanalizacyjna. W piątek 26 kwietnia podpisana została umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Alei Niepodległości i w ulicy Kopernika.

– Będą utrudnienia – zapowiada Jacek Pełka. – Prace prowadzone będą wprawdzie w chodnikach i pasach zieleni, a nie w pasach drogowych, ale maszyny muszą się jakoś przemieszczać, by dojechać na plac budowy.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments