Jest umowa na budowę przedszkola przy ul. Kopernika

2
1405
Fot. UM Skierniewice

Umowa na budowę przedszkola nr 3 podpisana. Obiekt ma powstać do końca października 2018 roku. W nowym budynku miejsce znajdzie 250 skierniewickich maluchów.

Przedszkole nr 3 usytuowane przy ulicy Kopernika dziś znajduje się w stanie, który nie pozwala na dalszą eksploatację. Po latach oczekiwań wreszcie przyszedł czas na budowę nowego obiektu. Zadania podejmie się firma Mirbud S.A., która wygrała postępowanie przetargowe. Co warto podkreślić, nie będzie to łatwa inwestycja. Wykonawca jest bowiem zobowiązany nie tylko do budowy nowego obiektu, ale także do zapewnienia przestrzeni do nauki, na czas realizacji budowlanego zadania. Tymczasowe przedszkole powstanie w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

W nowym obiekcie zaplanowano 10 oddziałów, co pozwoli na prowadzenie zajęć dla 250 przedszkolaków. Co ważne, obiekt będzie wykonany w najwyższym standardzie, zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i bezpieczeństwo maluchów. 10 dydaktycznych sal zostanie wyposażonych w magazynki na leżaki oraz oddzielne łazienki. W projekcie uwzględniono również salę gimnastyczną, sale doświadczania świata oraz salę integracji sensorycznej. W ramach zadania wykonana zostanie także przestrzeń do zabaw na zewnątrz, w tym dwa place zabaw, ogród sensoryczny oraz wiata rekreacyjna. Skierniewicki ratusz pomyślał także o rodzicach, którzy będą dowozili swoje pociechy do przedszkola samochodami. W sąsiedztwie obiektu powstanie parking z 128 miejscami.

Wykonawca na budowę nowego przedszkola ma czas do końca października 2018 roku. Z kolei tymczasowy budynek ma powstać w terminie 3 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadanie warte jest ponad 16 mln złotych.

- Reklama -

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
pełoNoname Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Noname
Gość
Noname

16 baniek? Czy to nie za drogo?

peło
Gość
peło

Powypłacał ludziom to co był winny.