- REKRAMA -

Do października 2022 roku powstanie wiadukt wraz z infrastrukturą drogową w ulicy Zwierzynieckiej. 21 grudnia Miasto Skierniewice, PKP PLK S.A. oraz wykonawca – firma Skanska S.A. podpisali stosowną umowę. Prace w terenie ruszą już w styczniu. 

– Taka inwestycja i podpisanie umowy to ogromny świąteczny prezent dla naszego miasta – podsumowywał poniedziałkowe podpisanie umowy z wykonawcą budowy nowego wiaduktu w ulicy Zwierzynieckiej Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. 

Formalności są pierwszym etapem realizacji jednej z najważniejszych w ostatnich latach infrastrukturalnej inwestycji w mieście. Zakres robót obejmował będzie nie tylko utworzenie nowego przejścia nad torami, ale także budowę i rozbudowę sieci okolicznych dróg. W ramach zadania powstaną trzy nowe ronda, chodniki, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz parkingi. Kompleksowa realizacja dotyczy także budowy i przebudowy wszystkich niezbędnych instalacji. Zadanie zrealizuje firma Skanska S.A., która zgodnie z umownym terminem, powinna zakończyć prace w październiku 2022 roku. 

– Realizowany przez nas obiekt zagwarantuje sprawną, a przede wszystkim bezpieczną przeprawę przez tory, a planowana, przylegająca do niego infrastruktura zwiększy komfort jazdy i poruszania się wszystkich użytkowników ruchu, kierowców, rowerzystów oraz pieszych – mówi Krzysztof Jelonek, Dyrektor Obszaru Budownictwa Inżynieryjnego Warszawa-Łódź, Skanska. – Cieszę się, że uczestniczymy w tej kluczowej dla Skierniewic inwestycji i przyczyniamy się do podnoszenia jakości życia jego mieszkańców

Zadanie łącznie będzie kosztowało ponad 37 mln złotych. Jest ono współfinansowane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (ponad 17 mln złotych) oraz ze środków PKP PLK S.A. (ponad 2,6 mln). Podpisaniu umowy towarzyszył Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podkreślał, że nowe drogowe rozwiązania przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo i komfort ruchu. 


– Budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 1 wraz z siecią dróg lokalnych stworzy lepszy system komunikacji w regionie. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na komfort podróżowania po mieście, ale także na lokalne bezpieczeństwo. Tworzymy bezpieczniejszą, komfortową i nowoczesną kolej – powiedział Minister Adamczyk.

Realizowane zadanie jest także wyjątkowo istotne dla kolei. Dziennie przez wspomniany przejazd przejeżdża ponad 100 liniowych pociągów. Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska zaznaczała, że wspomniane zadanie jest istotne także w skali całego regionu. 

– Skierniewice są w dobrym miejscu. Do miasta trafiają duże pieniądze i mam nadzieje, że także Centralny Port Komunikacyjny, który powstanie w niedalekiej odległości wpłynie na rozwój Skierniewic. To szczególnie ważna inwestycja dla całego Województwa Łódzkiego – podkreślała radna. 

W podpisaniu umowy uczestniczyli także parlamentarzyści.

– Dla Skierniewic jest to jeden z ważniejszych dni i jeden z bogatszych mikołajów – mówił Poseł Robert Telus – myślę, że nie każde miasto może się poszczycić tak ogromnym dofinansowaniem. Serdecznie gratuluję mieszkańcom i dziękuję Panu Ministrowi za dostrzeganie potrzeb takich miast jak Skierniewice, miast powiatowych.

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewice: 37-latek zatrzymany za kradzież
Następny artykułHonorowy Ambasador Miasta Skierniewice. Ratusz czeka na kolejne kandydatury
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments