Unia awansowała – po 11 latach III liga wraca do Skierniewic! [WIDEO]

1
884

W sobotę najlepsza drużyna z sezonu, pod skrzydłami Rafała Smalca, awansowała do grupy pierwszej III ligi. Po 11 latach Unia Skierniewice w meczu na swoim boisku, z Włókniarzem Zelów, wynikiem 5:0 zapewniła sobie awans do gry na wyższym szczeblu.

Już w 1. minucie meczu Kamil Łojszczyk strzelił gola, a chwilę później Mateusz Wroński z Zelowa został upomniany czerwoną kartką. Unici grali spokojnie, ale skutecznie i do przerwy, dzięki Kamilowi Sabiłlo i Patrykowi Pomianowskiemu, prowadzili już 3:0. W drugiej połowie Tomasz Kolus i ponownie Kamil Łojszczyk dołożyli dwa gole, dzięki czemu Unia zasłużenie wygrała.

Po wygranej polał się szampan i padły gratulacje oraz zapewnienia o wsparciu drużyny od wicemarszałka Dariusza Klimczaka, prezydenta Krzysztofa Jażdżyka oraz przewodniczącego rady miasta Andrzeja Melona. Kibice Unii, jak zwykle dopisali fantastycznie dopingując Unitów, za co drużyna podziękowała po meczu.

Unia Skierniewice ma teraz szanse zagrać z takimi drużynami jak Widzew Łódź, Polonia Warszawa, czy Pelikan Łowicz.

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla waszego klubu może będzie tak jak z moim kiedyś klubem, który już niestety nie istnieje i tylko młodzieżowy został z powodu długów. A teraz została utworzona nowa Akademia Piłkarska Żyrardów, która ma się nieźle w Lidze Okręgowej zajmując IV miejsce w tabeli i może nareszcie będą lepiej grali.

    5 października, 15:30 Żyrardowianka Żyrardów 1-0 Legia II Warszawa
    19 kwietnia, 15:00 GKS II Bełchatów 1-1 Żyrardowianka Żyrardów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here