Unia awansowała – po 11 latach III liga wraca do Skierniewic! [WIDEO]

1
880

W sobotę najlepsza drużyna z sezonu, pod skrzydłami Rafała Smalca, awansowała do grupy pierwszej III ligi. Po 11 latach Unia Skierniewice w meczu na swoim boisku, z Włókniarzem Zelów, wynikiem 5:0 zapewniła sobie awans do gry na wyższym szczeblu.

Już w 1. minucie meczu Kamil Łojszczyk strzelił gola, a chwilę później Mateusz Wroński z Zelowa został upomniany czerwoną kartką. Unici grali spokojnie, ale skutecznie i do przerwy, dzięki Kamilowi Sabiłlo i Patrykowi Pomianowskiemu, prowadzili już 3:0. W drugiej połowie Tomasz Kolus i ponownie Kamil Łojszczyk dołożyli dwa gole, dzięki czemu Unia zasłużenie wygrała.

Po wygranej polał się szampan i padły gratulacje oraz zapewnienia o wsparciu drużyny od wicemarszałka Dariusza Klimczaka, prezydenta Krzysztofa Jażdżyka oraz przewodniczącego rady miasta Andrzeja Melona. Kibice Unii, jak zwykle dopisali fantastycznie dopingując Unitów, za co drużyna podziękowała po meczu.

Unia Skierniewice ma teraz szanse zagrać z takimi drużynami jak Widzew Łódź, Polonia Warszawa, czy Pelikan Łowicz.