UNIA Skierniewice lepsza od KS Kutno

0
317

Piłkarze Unii Skierniewice w swoim pierwszym spotkaniu sparingowym zasłużenie pokonali lidera łódzkiej klasy okręgowej KS Kutno 3:2. Było to ciekawe spotkanie stojące na niezłym poziomie.

Mecz, na prośbę trenera gości, rozgrywany był nietypowo 3×30 minut. Po pierwszej tercji piłkarze Unii wygrywali 1:0, w dwóch pozostałych padał remis po 1:1.

Od początku meczu zarysowała się przewaga skierniewickiego zespołu, który zagrał w nowym ustawieniu, które zaskoczyło obrońców gości. Już w 5 minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie po świetnej akcji Szymona Kiwały, Łukasza Winciorka i strzale Tomka Cybulskiego. Do końca pierwszej tercji mimo kilku okazji nie udało się zdobyć kolejnej bramki.

W drugiej tercji Kutnianie wystawili swoją najsilniejszą jedenastkę, w składzie której byli zawodnicy znani z występów w trzeciej lidze. Wysoki pressing KS-u sprawił na początku, że Unici się cofnęli, jednak po niedługim czasie gra się wyrównała i skierniewiczanie odzyskali kontrolę nad meczem. Potwierdziła to bramka zdobyta w 47 minucie meczu. Kolejna ładna akcja odbyła się w trójkącie Jakub Papież – Łukasz Winciorek – Szymon Kiwała i ten ostatni wbił piłkę do bramki Kutnian. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się druga tercja, przypadkowa strata piłki w środkowej strefie zakończyła się bramką dla gości.

Początek trzeciej tercji to zaskakująca strata kolejnego gola po znów prostym błędzie w strefie obronnej i niepotrzebnym wyjściu z bramki Mateusza Krzyżanowskiego. Na szczęście nasi zawodnicy ponownie szybko otrząsnęli się z zaskoczenia i przejęli inicjatywę, stwarzając kilka znakomitych sytuacji bramkowych. Najdogodniejszą miał Patryk Bojańczyk, który w 72 minucie wychodził sam na sam z bramkarzem, niestety obrońcy zdążyli go dogonić i zażegnać niebezpieczeństwo. Jednak osiem minut później już nic nie mogli poradzić, gdy Patryk, po podaniu Michała Jasińskiego, z ostrego kąta silnym strzałem pokonał bramkarza Kutna.

W meczu, w barwach Unii zagrało trzech nowych zawodników: Szymon Kiwała, Patryk Karandysz i Michał Jasiński. Wszyscy pokazali się z dobrej strony i pokazali, że rywalizacja w drużynie będzie w tym sezonie na wysokim poziomie.

UNIA Skierniewice – KS Kutno 3:2 (1:1; 1:1; 1:1)

Bramki 1:0 – 5′ Tomasz Cybulski, 2:0 – 47′ Szymon Kiwała, 2:1 – 57′ Jakub Kustra, 2:2 – 61′ Damian Gilarski, 3:2 – 80′ Patryk Bojańczyk