“Uprzejmie” wyłączyli światło

3
6241

Urząd gminy Skierniewice “uprzejmie” poinformował mieszkańców, że do września wyłącza latarnie na gminnych drogach. Jak poinformował, tak zrobił – poza granicami miasta Skierniewice zapadła ciemność.

 

“Uprzejmie informuję – czytamy na stronie urzędu gminy Skierniewice – iż światło uliczne przy drogach gminnych i powiatowych zostało wyłączone na okres od 28 maja do końca września bieżącego roku”.

Przydrożne latarnie pozostaną do września ciemne m.in. w Strobowie, Miedniewicach, Sierakowicach, Mokrej Lewej i Mokrej Prawej, czy w Dębowej Górze. Wójt gminy Dominik Moskwa tłumaczy, że wyłączanie światła to stała praktyka władz gminy, a jej celem są oszczędności.

– Rano wcześnie robi się jasno, więc światło latarń nie jest już potrzebne. Wieczorem, z kolei, bardzo późno robi się ciemno, a latarnie i tak nie świeciły się przez całą noc, tylko do 22-ej lub 23-ej. Od kilku lat wyłączamy światło. W tym roku nie mogłem zrobić inaczej, bo mieszkańcy by powiedzieli, że to przez rok wyborczy – wyjaśnia i dodaje – wyłączanie oświetlenia nie jest dla mieszkańców uciążliwe.

Gmina Skierniewice na światło rocznie wydaje ponad pół miliona złotych. Oszczędności z racji wyłączania światła wiosną i latem wynoszą około stu tysięcy złotych. Za te pieniądze gmina może wymienić stare, zużyte już oprawy na nowe. Zaoszczędzone pieniądze zawsze przeznaczane są na remonty oświetlenia ulicznego.

Jednak wbrew temu co mówi wójt, mieszkańcy narzekają na brak światła na ulicach. Podkreślają, że ciemność na ulicach stwarza niebezpieczeństwo dla osób wracających rowerami z pracy po godzinie 22-ej. Zwracają też uwagę, że płacąc podatki mają prawo do oświetlenia ulicznego zapewniającego im bezpieczeństwo, również w nocy.

- Reklama -

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
2 Autorzy komentarzy
mieszkaniec❗SKANDAL Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
❗SKANDAL
Gość
❗SKANDAL

A dodatek biorą!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

dziadostwo jakich mało żyjemy jak jaskiniowce w UE. ciekawe czy sobie w domu tak oszczędnie żyje oszczędny Wójt Gminy Skierniewice bo raczej nie.Dobrze robi dla złodzieja i menela lepiej mają się ukrywać jak nic się ciekawego nie zdarzy przypadkiem taka będzie oszczedność

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Dziękujemy panie Wójcie za włączenie światła ulicznego.Tylko mogło by się świecić chociaż do 24 a nie do 23 w sezonie letnim bo w zimowym niech już tak będzie.Pozdrawiam.