Strona głównaWiadomościUroczystości majowe w Skierniewicach 2021

Uroczystości majowe w Skierniewicach 2021 [PROGRAM]

- REKRAMA -

Pierwsze dni maja tradycyjnie upłyną nam pod znakiem patriotycznych uroczystości, związanych ze Świętem Flagi i Konstytucji 3 Maja. W tym roku ze względu na pandemię obchody odbędą się w dużo mniejszym gronie.Nie zabraknie jednak wielu ciekawych inicjatyw.

Święto Flagi 2 Maja

Świetowanie rozpoczniemy już 2 maja, kiedy to w południe w ogrodzie muzeum zawiśnie najdłuższa w Województwie Łódzkim – 300 metrowa flaga. Biało-czerwono będzie też w przestworzach, a to za sprawą niecodziennych przelotów nad miastem. O święcie przypominać będą również harcerze ze skierniewickiego Hufca, którzy w godzinach 12:00 – 14:00 wyruszą na miejskie ulice z kwiatami i balonami z helem, oczywiście w narodowych barwach. Wieczorem o godz. 20:00 na biało-czerwono podświetlony zostanie budynek Muzeum Historycznego Skierniewic.

230. Rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja

Dzień później tradycyjnie spotkamy się na placu Jana Pawła przy okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od godz. 11:00 w kościele garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Następnie delegacje, złożą kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Ostatnim punktem w programie będzie wirtualna premiera zwiedzania wystawy – „Rota Feliksa Nowowiejskiego” oraz „Willi wśród róż” – Salonu Muzycznego F. Nowowiejskiego w Poznaniu, transmitowana na żywo na kanale Muzeum Historycznego na Facebooku.  

Od 29 kwietnia w Rynku będzie można też oglądać wystawę z IPN, wzbogaconą naszymi autorskimi fotogramami, pt. Polskie Symbole Narodowe

Prezydent Miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk zwraca się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Skierniewic o uczczenie tych wydarzeń, poprzez symboliczne wywieszenie flagi narodowej w pobliżu swoich posesji. Spółki miejskie zadbały o to, by na początku maja biało-czerwono było też na skierniewickich ulicach.

Konkurs – „Zrób zdjęcie z biało-czerwoną”

Od 2 do 3 maja zachęcamy wszystkich skierniewiczan do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie – „Zrób zdjęcie z biało-czerwoną” i podzielenia się swoimi kadrami z flagą narodową, która zawiśnie na ogrodzie Muzeum Historycznym Skierniewic. Aby wziąć udział, należy wysłać zdjęcie na adres [email protected] do dnia 3 maja  do godziny 23:59, zachęcić znajomych do aktywności pod wysłanym przez Ciebie zdjęciem, które 4 maja ukaże się na fanpage Muzeum Historycznego Skierniewic. Zdjęcia z największą ilością reakcji zgarnie nagrodę. Wyniki poznamy 5 maja o godz. 12:00!

PROGRAM
 ŚWIĘTO FLAGI – 2 maja (niedziela)
– 12:00-18:00 Biało-czerwona Flaga Rzeczypospolitej, mierząca 300 m., rozwinięta na terenie Ogrodu Muzeum Historycznego Skierniewic
– 12:00 lot nad miastem awionetki, która zaprezentuje 19,8 m Flagę Polski
– 12:00-14:00 na ulicach miasta harcerze będą wręczali mieszkańcom biało czerwone kwiaty, oraz balony z helem

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA (poniedziałek)
11:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny (Kościół Garnizonowy pw. WNMP, Plac Jana Pawła II)
*** Uwaga! w kościele obowiązują limity ilościowe osób oraz zakrywanie nosa i ust.
Po Mszy św. – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości (Plac Jana Pawła II)
*** Delegacje prosimy o kontakt z Muzeum do 30 kwietnia. Uprzejmie prosimy o ograniczenie składów delegacji do 1 osoby oraz zachowanie reżimu sanitarnego – odstępy między osobami, obowiązkowo maseczki ochronne.
15:00 Premiera wirtualnego zwiedzania wystawy „Rota Feliksa Nowowiejskiego” oraz Willi wśród róż – Salonu Muzycznego F. Nowowiejskiego w Poznaniu

Konkurs fotograficzny „Zrób zdjęcie z biało-czerwoną!”
2-3 maja 2021 r– zgłoszenia zdjęć konkursowych
4 maja 2021 r. Konkurs fotograficzny – głosowanie online na FB Muzeum

Zobacz galerię [3]
Zobacz galerię [3]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE