Urodziny Skierniewic z Zakopower

0
3553
fot. fb.com/Zakopower

Przed nami 561 rocznica nadania Skierniewicom praw miejskich. Z tej też okazji w mieście odbędzie się szereg imprez o różnorakim charakterze. Po raz drugi na Rynku przed Ratuszem odbędzie się koncert plenerowy.

Ubiegłoroczne uroczystości urodzin miasta miały szczególny charakter. Z tej okazji powstały specjalne logotypy, które prezentowane były przy każdej imprezie w 2017 roku. Nowością, rozpoczynającą obchody 560 urodzin miasta był pierwszy w historii miasta zimowy koncert urodzinowy w plenerze. W lutym 2017 r. na scenie pod Ratuszem wystąpił zespół Sound’n’Grace.

Występ kilkunastu uzdolnionych wokalistów i atmosfera na scenie bardzo się spodobały mieszkańcom Skierniewic. Otrzymaliśmy mnóstwo sugestii, aby kontynuować taki sposób urodzinowego świętowania – mówi Anna Wolińska, naczelnik wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta. – Dlatego też i w tym roku przygotowaliśmy specjalny koncert. 17 lutego wystąpi zespół Zakopower

Ale to tylko jedna z propozycji, które przygotowano z okazji święta miasta.

Tradycyjnie, dokładnie 19 lutego w kinoteatrze Polonez odbędzie się uroczysta Gala, gdzie poznamy nowych Honorowych Ambasadorów Miasta Skierniewice oraz laureatów tytuły Wokulski Roku – dodaje Wolińska.
– W pierwszym przypadku już wkrótce spotka się, powołana przez prezydenta, Kapituła. W drugim zaś laureatów wskaże kapituła wyłoniona przez Skierniewicką Izbę Gospodarczą (SIG).

Propozycje osób, które mogłyby zostać Honorowymi Ambasadorami Miasta Skierniewice można zgłaszać do Ratusza do 15 stycznia. Na nominacje do Wokulskiego Roku SIG czeka do 30 stycznia.

  

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o