Strona główna Relacje z imprez Urodziny w ratuszu. Sto lat dla Julii i Amelki

Urodziny w ratuszu. Sto lat dla Julii i Amelki

Dwa ogromne pluszowe misie trafiły z rąk Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka do Julii i Amelki. Te dwie małe dziewczynki są kojarzone chyba przez wszystkich skierniewiczan. Julka kilka miesięcy temu była bowiem bohaterką ogólnomiejskiej pomocowej akcji. Pozytywne zaangażowanie mieszkańców sprawiło, że mała skierniewiczanka zebrała pieniądze na skomplikowaną operację serca. 

Wizyta Julii i Amelki w skierniewickim ratuszu nie była przypadkowa. Dziewczynki pojawiły się w prezydenckim gabinecie, by wspólnie świętować swoje pierwsze urodziny. Krzysztof Jażdżyk dla dwóch skierniewiczanek przygotował między innymi dwa ogromne, pluszowe misie. Wizyta była również doskonałą okazja do tego, by zobaczyć jak mała Julia miewa się po operacji. Dziecko wyjątkowo żywiołowo zaczęło zwiedzać miejsce pracy Prezydenta, co było najlepszym potwierdzeniem powracającej formy.

–  Teraz jesteśmy na etapie badań kontrolnych. Po operacji dość często trzeba kontrolować zdrowie Julki. Jak widać, jest ona bardzo ruchliwa, humor jej dopisuje. Co prawda czeka nas rehabilitacja, ale wszystko jest teraz do nadrobienia – tłumaczyła podczas spotkania Pani Małgorzata, mama dzisiejszej jubilatki.

Julia poważną operację serca przeszła w niemieckiej klinice. Gdyby nie pomoc mieszkańców miasta, rodzicom nie udałoby się zebrać niezbędnych 160 tysięcy złotych. Skierniewiczanie niewątpliwie stanęli na wysokości zadania. W mieście odbyło się kilka zbiórek pieniędzy oraz różnorodnych wydarzeń, podczas których kwestowano na rzecz małej mieszkanki. W pomoc zaangażowały się także m. in. lokalne instytucje, grupy artystyczne oraz stowarzyszenia.

– Wiara czyni cuda. To był spory stres psychiczny. O wiele łatwiej się pomaga i daje, niż prosi się o pomoc. Ale w takim przypadku dla dziecka zrobiliśmy wszystko. Za każdą pomoc ogromnie dziękujemy – puentowała Pani Małgorzata.

Dzisiejszym jubilatkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE