Strona główna Wiadomości Usuń azbest z dotacją – wystartował nabór wniosków

Usuń azbest z dotacją – wystartował nabór wniosków

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

Od 15 lutego trwa nabór wniosków dla osób zainteresowanych usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest w 2022 roku.

O udzielenie dotacji na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta ubiegać się mogą osoby fizyczne, osoby prawne, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe. Wzory wniosku, umowy oraz informacji o produktach zawierających azbest udostępnia referat ochrony środowiska skierniewickiego ratusza, mieszczący się w budynku przy ul. Senatorskiej 12, pok. nr 120.

Wypełniony wniosek należy złożyć w biurze podawczym (pokój nr 2) w ratuszu, przy ul. Rynek 1 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00. Zainteresowani mieszkańcy mogą w tej sprawie kontaktować się także telefonicznie pod numerem telefonu 46 834-51-73 lub mailowo: [email protected]

Azbest jest zaliczany do najgroźniejszych zanieczyszczeń. Cechą charakterystyczną jest jego włóknista budowa. Wyjątkowe właściwości fizyczne i chemiczne powodują, że jest niemal niezniszczalnym materiałem. W Polsce azbest najczęściej wykorzystywano do produkcji m.in. pokryć dachów, płyt elewacyjnych i balkonowych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, izolacji cieplnej czy przewodów wentylacyjnych i kominowych. Jego chorobotwórcze oddziaływanie występuje na skutek rozpylenia w powietrzu włókien, które są uwalniane w trakcie eksploatacji wyrobów, a także podczas ich uszkodzenia. Co więcej, materiały te muszą być odpowiednio utylizowane, dlatego rokrocznie miasto organizuje specjalne programy z dotacjami. Ze względu na szkodliwość wyrobów azbestowych dla zdrowia, ich produkcja została zakazana w Polsce w 1997 roku. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE