Utrudnienia na ul. Unii Europejskiej

0
1193

Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy, którzy poruszają się w Skierniewicach ul. Unii Europejskiej. Do końca września trwać będą prace przy przebudowie nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego. W trakcie prac przejezdna będzie tylko połowa pasa drogi, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowane się do tymczasowej organizacji ruchu.

Jest to kolejna inwestycja w Skierniewicach która realizowana jest dzięki dofinansowaniu, tym razem z budżetu państwa, a konkretnie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Do kasy miasta wpłynie ponad 900 tys. zł.

Pieniądze na remont właśnie tej ulicy udało się pozyskać tylko dlatego, że od niedawna ul. Unii Europejskiej znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 70. Dzięki temu ratusz mógł starać się o pozyskanie dotacji z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Zadanie jest wyceniane na 2,2 mln zł. Pozyskane środki posłużą do sfinansowania remontu nawierzchni na odcinku od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o