Utrudnienia na ul. Unii Europejskiej

0
1185

Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy, którzy poruszają się w Skierniewicach ul. Unii Europejskiej. Do końca września trwać będą prace przy przebudowie nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego. W trakcie prac przejezdna będzie tylko połowa pasa drogi, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowane się do tymczasowej organizacji ruchu.

Jest to kolejna inwestycja w Skierniewicach która realizowana jest dzięki dofinansowaniu, tym razem z budżetu państwa, a konkretnie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Do kasy miasta wpłynie ponad 900 tys. zł.

Pieniądze na remont właśnie tej ulicy udało się pozyskać tylko dlatego, że od niedawna ul. Unii Europejskiej znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 70. Dzięki temu ratusz mógł starać się o pozyskanie dotacji z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Zadanie jest wyceniane na 2,2 mln zł. Pozyskane środki posłużą do sfinansowania remontu nawierzchni na odcinku od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o