Uwaga na fałszywych pracowników administracji

0
337

Skierniewiccy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców Skierniewic i okolicy, aby zachowali czujność w kontaktach z obcymi osobami podającymi się za pracowników administracji, energetyki, gazownictwa itp.

Wczoraj (17.11.2015.) około godz. 11:00 oszuści – kobieta i mężczyzna- podający się za osoby sprawdzające instalacje hydrauliczne okradły 81-letnią skierniewiczankę w jej mieszkaniu.

Oszuści podali się za osoby sprawdzające mieszkania. Poprosili napotkaną kobietę o wpuszczenie do klatki, a następnie do mieszkania. Po wejściu do środka, jedna z tych osób zajęła się pozornym sprawdzeniem rur angażując do pomocy 81-latkę, druga w tym czasie przeszukała mieszkanie i ukradła biżuterię.

Przypominamy: zadaniem oszusta jest wzbudzić zaufanie – może zadzwonić lub przyjść osobiście do mieszkania i udawać kogokolwiek – przebrać się za policjanta, pracownika energetyki, kominiarza, księdza, lekarza, listonosza. Może oferować jedyne w swoim rodzaju okazje zakupu rożnych produktów, prosić o rozmienienie pieniędzy, udawać inkasenta, wróżkę czy prosić o szklankę wody.

Aby uniknąć oszustwa należy pamiętać, że:

  • jeśli nie masz pewności co do tego kto stoi za drzwiami – nie otwieraj – z urzędem można skontaktować się telefonicznie lub to urząd skontaktuje się pisemnie;
  • jeśli mieszkasz sam – ustal z sąsiadami wasze własne znaki alarmujące ich o niebezpieczeństwie;
  • jeśli w twojej rodzinie są osoby zamieszkujące samotnie – porozmawiaj z nimi, dowiedz się, czy wiedzą jak reagować na fałszywych wnuczków, krewnych, policjantów, pracowników administracji;
  • jeśli podejrzewasz, że ktoś chce cie oszukać, okraść lub się go obawiasz – nie czekaj, dzwoń na policję pod nr 997 lub 112!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o