Uwaga na silny wiatr w województwie łódzkim!

0
461
fot. Pixabay

Synoptycy ostrzegają przed orkanem Friederike, który po południu ma dotrzeć do Polski. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa łódzkiego. Najsilniej będzie wiać wieczorem i w nocy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa łódzkiego, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne.

Wystąpienie zagrożenia prognozowane jest na czwartek (18.01) od godziny 16:00 do godziny 8:00 rano w piątek (19.01).

W związku z Ostrzeżeniem Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że ostrzeżenie zostało przekazane do Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego oraz innych instytucji i służb kryzysowych w województwie: policji, straży pożarnej, zakładów energetycznych, zarządców dróg, kolei. Wzmocniono również obsady Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego rekomenduje:

  • ograniczenie podróżowania,
  • przygotowanie się na utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym (zaspy, słaba widoczność, śliska nawierzchnia, korki, objazdy, postoje),
  • przygotowanie na awarie i brak prądu,
  • udzielanie pomocy potrzebującym (uwięzionym w pojazdach, mieszkaniach, zagrożonym wyziębieniem),
  • ułatwienie przejazdu służbom ratunkowym i usuwającym awarie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here