Uwaga zbliża się orkan Aleksandra – będzie mocno wiało od 85 km/h

0
312
Fot. NASA

Według prognozy IMGW w ciągu najbliższych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego, początkowo na północy kraju, a od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części. Porywy wiatru osiągną 85 km/h w głębi kraju. Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej wszelkie interwencie należy zgłaszać do PGE Rejon Dystrybucji Żyrardów będący dystrybutorem energii elektrycznej na teren Skierniewic. Wzmocnione zostaną dyżury oraz zespoły pogotowia energetycznego. O ewentualnych awariach i niezbędnych wyłączeniach oraz przewidywanym czasie przerw w dostawie energii mieszkańcy będą na bieżąco informowani pod numerem alarmowym 991.

Uszkodzenia budynków i infrastruktury a także utrudnienia w przejezdności szlaków komunikacyjnych należy zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998 lub 112.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o