V Marsz seniora w Skierniewicach

0
349

Alejkami skierniewickiego parku pomaszerują uczestnicy V Ogólnopolskiego Marszu Seniora – Skierniewice 2016, który odbędzie się 2 października (niedziela). To impreza dla wielbicieli kijów nordic walking i dla wszystkich, którzy chcieliby poznać ten sport. W tym roku dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Pałacu Prymasowskiego.

Marsz Seniora odbywa się w Skierniewicach cyklicznie od 2012 roku. Organizuje go poseł Dorota Rutkowska. – Dzień przed naszym marszem jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Uczcijmy go w taki właśnie sposób, aktywnie, z uśmiechem i w towarzystwie innych – zachęca parlamentarzystka. – Zapraszam seniorów, ale także ludzi młodych – dodaje.

Od godz. 10 chętni będą mogli zarejestrować się u organizatorów wydarzenia. Miejscem spotkania jest plac przed Pałacem Prymasowskim przy ul. Konstytucji 3 Maja 1/3. Po wpisaniu się na listę uczestników, każdy będzie mógł poddać się badaniu ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi. O pomiary zadbają pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Później Instytut Ogrodnictwa udostępni do zwiedzenia Pałac Prymasowski. – Dobrze byłoby, gdyby każdy skierniewiczanin znał ten obiekt – mówi posłanka.

Około godz. 10.45 rozpocznie się rozgrzewka i instruktaż prawidłowego chodu z kijami nordic walking. Tę część imprezy i sam marsz poprowadzi Kuba Bogulewski – były tancerz, obecnie wielki miłośnik jazdy na rowerze, ale również specjalista w zakresie gimnastyki dla seniorów.

– Marsz po parku potrwa 30-40 minut. Po nim uczestnicy wezmą udział w krótkiej gimnastyce rozluźniającej. Chętni będą mogli jeszcze raz, po wysiłku,  poddać się badaniu ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi – zapowiada Ada Światlak z Biura Poselskiego Doroty Rutkowskiej.

V Ogólnopolski Marsz Seniora – Skierniewice 2016 zakończy się tradycyjnie poczęstunkiem i wręczeniem nagród, m.in. dla najstarszych uczestników.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Parlamentarna Grupa Kobiet oraz Prezydent Miasta Skierniewice.

Warto dodać, że podobne marsze odbywają się w wielu miejscach w Polsce. Duża część posłanek, należących do Parlamentarnej Grupy Kobiet, organizuje je w swoich rodzinnych miastach.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o