Strona głównaRelacje z imprezVI Festiwal Nauki – Piknik Rodzinny “Nauka w krótkich spodenkach”

VI Festiwal Nauki – Piknik Rodzinny “Nauka w krótkich spodenkach” [FOTO]

- REKRAMA -

W niedzielę (25.05) odbył się kolejny dzień Festiwalu Nauki. Od godz. 10 do 16 trwał Piknik Rodzinny „Nauka w krótkich spodenkach”.

W godzinach 10.00 – 13.00 odbyły się otwarte wykłady prowadzone przez SSFGW „Utapau” oraz Fantazion Skierniewice. Punktualnie o 13.30 wiceprezydent Jabłońska uroczyście otworzyła Piknik Rodzinny i przekazała Klucz do miasta studentom. Podczas imprezy odbyły się liczne warsztaty, zabawy i gry o tematyce ekologicznej, poruszającej ważne problemy związane z ochroną środowiska. Podczas warsztatów dzieci mogły nauczyć się postaw ekologicznych, m.in. poprzez wykonywanie zabawek z materiałów, które teoretycznie już do niczego nie mogłyby się przydać oraz różne eksperymenty naukowe. Na terenie PWSZ odbyły się również kiermasze produktów regionalnych, degustacje potraw, konkursy, pokazy i występy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość odwiedzenia Mini zoo, gdzie w zagrodzie z kózkami, konikami fallabela, miniaturową świnką i wężami, dzieci uczyły się jak właściwie postępować ze zwierzętami, jak je karmić i pielęgnować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE