VII Marsz seniora w Skierniewicach

0
5124

W najbliższą niedzielę w Skierniewicach odbędzie się kolejna edycja Marszu dla Seniora.

O godzinie 10 przed pałacem prymasowskim przy ulicy Konstytucji 3 Maja rozpocznie się rejestracja uczestników. Marsz poprzedzony zostanie rozgrzewką. Poprowadzi ją o godzinie 10.45 Kuba  znany już uczestnikom poprzednich edycji imprezy. Sam marsz wyruszy godzinie 11-ej. Uczestnicy przez furtkę na tyłach pałacu wyjdą na teren parku i pod okiem instruktora wyruszą na trasę.

– Kuba będzie instruował w czasie marszu jak należy prawidłowo chodzić. Bardzo ważne jest byśmy nie tracili tej energii i potencjału, który może płynąć z chodu z kijami nordic walking. Ważne jest żeby to robić dobrze – podkreśla organizatorka marszu poseł Dorota Rutkowska.

Marsz obliczony jest na około 30 – 45 minut. Od samego początku trwania imprezy na terenie osady pałacowej będzie można skontrolować sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Nowością tegorocznej edycji będą porady kosmetyczne dla osób starszych. Przed pałacem staną także po raz pierwszy ławeczki, na których można będzie po marszu odpocząć.
Marsz dla seniora tradycyjnie już nie może się być bez słodkiego poczęstunku i owoców z Instytutu Ogrodnictwa.

Wśród uczestników rozlosowanych zostanie 10 par kijków. Dla najstarszego i najmłodszego uczestnika przewidziano nagrody.

– Marsz jest organizowany przede wszystkim dla seniorów ale zapraszamy wszystkich. Mogą dołączyć również osoby młodsze. Będzie nam bardzo miło – zachęca do uczestnictwa Dorota Rutkowska.

Patronem honorowym imprezy jest prezydent Krzysztof Jażdżyk.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o