Strona główna Patronat medialny VIII Festiwal Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach

VIII Festiwal Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach

0

- REKRAMA -

Już po raz ósmy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach organizuje Festiwal Nauki. Tym razem festiwalowi, który potrwa od 19 do 25 maja 2016 r. towarzyszyć będzie hasło MAŁA OJCZYZNA – WIELKA RZECZ”. Głównym celem imprezy jest promocja nauki wśród młodzieży, aktywizacja lokalnych społeczności, a także popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju.

Na festiwal organizatorzy przygotowali cykl wykładów i warsztatów oraz wyjazdy naukowe. Odbędzie się także piknik rodzinny “Nauka w krótkich spodenkach”.

W festiwalu mogą wziąć udział nie tylko studenci, ale również wszyscy mieszkańcy Skierniewic i okolic.

Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie tutaj.

Z informacji PWSZ:

Działając w imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach pragniemy zaprosić Państwa do udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Festiwal Nauki. Będzie to już ósme tego typu przedsięwzięcie przebiegające pod hasłem „MAŁA OJCZYZNA – WIELKA RZECZ”. „Festiwal Nauki” to inicjatywa kierowana do szerokiej grupy odbiorców począwszy od uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez studentów, nauczycieli, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na przedstawicielach biznesu, instytucji samorządowych i społecznych oraz mieszkańców Miasta Skierniewice i okolicznych miejscowości kończąc. Ma na celu popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz nauki wśród młodzieży miasta Skierniewice i regionu. Zadaniem Festiwalu jest również aktywizacja lokalnych społeczności regionu skierniewickiego z obszarów wiejskich i miejskich oraz promowanie Skierniewic i regionu w oparciu o walory przyrodnicze przedmiotowego terenu. Szczególnym celem tegorocznego Festiwalu jest promowanie regionu Skierniewic, którego mocną stroną jest potencjał do rozwoju wielu gałęzi biogospodarki. Nie jest przedsięwzięciem skierowanym tylko do społeczności lokalnej, ale swym zasięgiem obejmuje region należący terytorialnie do województw: łódzkiego i mazowieckiego. W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki zaplanowano wiele działań i aktywności, których zadaniem jest m.in. aktywizacja i integracja środowisk lokalnych – odbędą się wyjazdy studyjne, seminaria, szkolenia i warsztaty, a także Piknik Rodzinny – pełen atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w festiwalowych wydarzeniach!

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version