W jaki sposób dbać o zdrowie piersi?

Materiał partnera

0
700

Kobiece piersi są piękne i delikatne, a jednocześnie na tyle silne, by wykarmić dziecko. Dlatego tak ważne jest to, aby o nie odpowiednio dbać. Ważna jest profilaktyka chorób piersi, ale także stosowna dieta, używanie dobrze dobranych kosmetyków, ćwiczenia, a także dobrze dobrany biustonosz. Co dokładnie robić, aby móc się cieszyć pięknym biustem?

Dobry biustonosz – sprzymierzeniec Twoich piersi

Jak się okazuje bardzo dużo kobiet ma źle dobrane biustonosze. To może skutkować odkształceniem piersi, ale też dużym dyskomfortem. Może też wpłynąć na ich zdrowie. Dlatego tak ważne jest dobranie biustonosza przy pomocy wykwalifikowanej brafitterki. Co istotne, biustonosz należy dobierać z brafitterką raz na jakiś czas, gdyż biust może się zmieniać – rosnąć lub zmieszać np. w czasie i po ciąży, a także podczas odchudzania czy w wyniku choroby. Dobrze dobrany biustonosz pozwala też poprawić proporcje ciała i odciąża ramiona oraz plecy, co jest szczególnie istotne przy biuście o sporych rozmiarach.

Co jeść, aby zachować zdrowie piersi?

Aby zachować zdrowie całego organizmu, nie tylko piersi dieta powinna być zbilansowana i bogata we wszelkie składniki odżywcze. Warto przede wszystkim jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Dla zdrowia piersi szczególnie istotne są cytrusy, które zawierają w sobie limonen. Jest to składnik, który hamuje rozwój guzów gruczołu mlekowego. Swoją dietę warto też wzbogacić o czarne winogrona i owoce morwy. Warto też pić dużo wody oraz zielonej herbaty.

Samobadanie i regularne kontrole u lekarza

Dla zdrowia piersi i profilaktyki nowotworowej ważne jest regularne samobadanie piersi. Najlepiej wykonywać je raz w miesiącu na kilka dni po miesiączce. Również w czasie nakładania kosmetyków pielęgnujących biust można kontrolować stan piersi. Jak dokładnie wykonywać samobadanie i na co zwracać uwagę w jego trakcie można dowiedzieć się w każdej placówce, w której znajdują się oddziały specjalizujące się w diagnostyce chorób piersi. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie kliniki medycynadab.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o