W rynku obowiązuje już nowa organizacja ruchu

4
7201
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Komisja ruchu drogowego zatwierdziła nową organizację ruchu w centrum miasta. Jadąc przez Rynek kierowcy nie muszą już skręcać w ulicę Senatorską, tylko mogą swobodnie poruszać się wokół centralnego placu miasta. Również z ulicy Batorego można wjechać do centrum – znak nakazu skrętu w ulicę Okurzałego zniknął.

– Wszystkie zmiany zostały wprowadzone na prośbę mieszkańców, właścicieli posesji w centrum i znajdujących się tu sklepów i lokali – informuje prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Brak możliwości objechania rynku stwarzał dużo problemów. Teraz jest lepsza komunikacja i płynność ruchu w centrum Skierniewic. Również możliwość wjechania w Rynek z ulicy Batorego znacznie usprawnia ruch zwłaszcza w czwartki czy w soboty.

Rzeczywiście na spotkaniu z prezydentem właściciele sklepów zwracali uwagę i prosili o przywrócenie ruchu okrężnego w Rynku. Choć niektórzy uważają, że Rynek powinien być zostawiony pieszym, tym bardziej, że coraz więcej osób, spędza tutaj czas wolny i odpoczywa. Skłaniają do tego ustawione w centrum pergole, ławki, kwietniki czy fontanna.

fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
4 Autorzy komentarzy
jack☹☹☹Grzesiek? Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
?
Gość
?

w końcu ile można było czekać na to żeby można było z Batorego skręcić w Rynek

Grzesiek
Gość
Grzesiek

Szkoda, ze przy okazji nie uporzadkowano ruchu Dluga/Ogrodowa.
A tyle prosb o to bylo.
I tak bedzie do czasu az ktos zginie w wypadku.

☹☹☹
Gość
☹☹☹

I co z tego,czlowiek przyjedzie na chwile na zakupy,nie ma gdzie auta postawic a potem dzwiga zakupy…jest z tylu wielki plac niech go miasto zrobi i niech Pan-Pani sie przespaceruja kawalatek do pracy a nie auto pod samym nosem☹niektorzy po zakupy to by najchetniej do sklepu wjechali…troche wiecej R U C H U …Polacy

jack
Gość
jack

Rynek w Skierniewicach bez stref płatnego parkowania to nic innego jak parking… katastrofa.