W Skierniewicach powstanie boisko do gry w hokeja na trawie

0
516

Jeszcze w tym roku na osiedlu Rawka rozpocznie się budowa boiska do gry w hokeja na trawie wraz z trybuną oraz oświetleniem. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w województwie łódzkim.

Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników tej coraz bardziej popularnej dyscypliny w Polsce. W ramach zadania na ponad 18,375 m2 powierzchni przy ul. Trakcyjnej 1 (os. Rawka) powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 91,4 m x 55 m wraz z instalacją zraszającą oraz zbiornikami retencyjnymi (2 zbiorniki po 52 m3 – woda do potrzeb zraszania uzupełniana będzie z wodociągu miejskiego).

Dodatkowo plac gry zostanie ogrodzony płotkiem ochronnym o wysokości 1,1 m oraz tzw. sześciometrowymi piłkochwytami od strony południowej, wschodniej i zachodniej, jak również ogrodzeniem 1,8 m od strony północnej. Południowa część boiska wzbogaci się za to o trybunę stałą z 462 miejscami siedzącymi oraz trzema wydzielonymi dla osób niepełnosprawnych. Oświetlenie zapewni 6 masztów zlokalizowanych wokół terenu.

Projekt zakłada również wykonanie zadaszonych stanowisk dla drużyn oraz sędziów w centralnej strefie boiska, jak również parkingu na 58 samochodów osobowych ( w tym 6 dla osób niepełnosprawnych oraz 2 dla autokarów) oraz drogi dojazdowej do obiektu. Całość dopełni budynek socjalno-magazynowy we wschodniej części kompleksu, składający się z 4 szatni, toalety dla widzów, sali konferencyjnej, pokoju medycznego oraz magazynów i pomieszczeń technicznych. Wszystko zostanie ogrodzone panelami na podmurówce o wysokości 1,8 m.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o