Strona głównaSportW sobotę startuje Skierniewice Road Race

W sobotę startuje Skierniewice Road Race

- REKRAMA -

Skierniewice Road Race to sportowa impreza o charakterze unikalnym w skali kraju. Jutro (12.05) startują dwa pierwsze etapy kolarskiego zmagania. W piątek odbyła się ostatnia przed startem konferencja prasowa.

Trzy wyjątkowe starty, dziesiątki kolarzy i widowiskowe rozwiązania, które przypadną do gustu wszystkim sportowym kibicom. Wyjątkowo zapowiada się sportowy weekend w Skierniewicach. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: indywidualnej jeździe na czas, kryterium ulicznym oraz starcie wspólnym. Szczególnie kryterium zapowiada się wybitnie widowiskowo. Kolarze będą ścigali się m.in. przed skierniewickim ratuszem, pokonując 1400 metrową pętlę. Jak podkreślają zawodnicy, skierniewicka impreza jest unikalną propozycją dla amatorów, która wyróżnia się w całym kraju.

– To szczególnie wyjątkowy wyścig także z perspektywy skierniewickich cyklistów. Dzięki temu wyścigowi udało się skonsolidować lokalne środowisko i stowrzyć klub kolarski SkierVelo – tłumaczył podczas konferencji skierniewicki kolarz i współautor trasy wyścigu Jędrzej Lenarcik. 

Podczas konferencji organizatorzy przypomnieli także o utrudnieniach w ruchu drogowym. Zmotoryzowani mieszkańcy miasta oraz powiatu skierniewickiego powinni liczyć się z pewnymi trudnościami. Część miejskich ulic zostanie wyłączona z ruchu całkowicie, na pozostałych fragmentach ruch będzie dopuszczony czasowo przez policję.

– Liczymy na wyrozumiałość wszystkich kierowców. Chcemy, żeby impreza była bezpieczna stąd konieczność zamknięcia części ulic. Cały czas nad poszczególnymi fragmentami tras będzie czuwała policja. Ulice będą dopuszczane do ruchu, całkowicie wyłączone z niego zostaną tylko okolice startu i finiszu poszczególnych etapów – podkreślał wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski. 

Utrudnienia w ruchu uzależnione są od pory i etapu wyścigu. Jeśli chodzi o sobotnią “czasówkę” z ruchu wyłączony zostanie fragment ulicy Sobieskiego, Unii Europejskiej oraz drogi biegnące przez wsie Miedniewice i Miedniewice Topola (sobota od godziny 11:00). W przypadku kryterium ulicznego (sobota od godziny 15:30), cykliści pojawią się w centrum miasta. Z ruchu wyłączony zostanie trójkąt w obrębie skierniewickiego rynku oraz ulic Batorego, Strykowskiej, Czystej, Floriana i Senatorskiej. Niedzielny start wspólny (początek o godzinie 11:00) poprowadzony jest trasą od ulicy Sienkiewicza poprzez ulicę Sobieskiego, Unii Europejskiej. Następnie poza miastem drogami przez miejscowości Samice, Kamion, Suliszewek, Suliszew, Trzcianna, Ulanów, Kwasowiec, Rzędków, Rzeczków, Wólka Strobowska, Strobów, Budy Trzcińskie, Trzcianna. Powrotny wjazd do miasta zaplanowano ulicami Unii Europejskiej, Sobieskiego, Szkolną, Mickiewicza oraz Dworcową, aż do finiszu przy ulicy Sienkiewicza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE