Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiW starostwie bez zmian - Mirosław Belina po raz trzeci starostą

W starostwie bez zmian – Mirosław Belina po raz trzeci starostą

- REKRAMA -

Radni powiatu skierniewickiego spotkali się na pierwszej w tej kadencji sesji rady powiatu. Obrady rozpoczęły się od złożenia ślubowania. Potem radni wybrali przewodniczącego. Funkcję tę pełnić będzie po raz kolejny Teresa Jędraszek. Wiceprzewodniczącym rady został Bogdan Okraso.

W dalszej części obrad radni wybrali spośród siebie starostę powiatu. Dwunastoma głosami „za” przy dwóch głosach nieważnych został nim Mirosław Belina. Zaraz po wyborze podziękował za zaufanie i obiecał go nie zawieść.

Funkcję starosty radni powierzyli Mirosławowi Belinie po raz trzeci.

– W nomenklaturze sportowej to zaliczyłem hattrick – mówił w rozmowie z nami. – Odbieram to jako wysoką ocenę mojej pracy. Jestem szczęśliwy. Dla takich chwil warto żyć, warto pomagać i warto służyć ludziom. Pokora, prawda i sprawiedliwość będą mi towarzyszyły nadal w sprawowaniu funkcji starosty.

Priorytetem w tej kadencji samorządu ma być przebudowa dróg lokalnych.

– Wiążemy duże nadzieję z tym, że prezydent podpisał ustawę o funduszu dróg lokalnych, na które w ciągu dziewięciu lat przeznaczonych będzie 36 miliardów złotych. Chcemy w tym programie aktywnie uczestniczyć, by tych środków pozyskać jak najwięcej, bo mamy 265 kilometrów dróg a co najmniej 50 jeszcze prosi się o remont. Jesteśmy już przygotowani i gotowi stanąć do rywalizacji by te pieniążki pozyskiwać.

Wicestarostą powiatu skierniewickiego został Tadeusz Grotkowski. Wybrano również trzech członków zarządu. Funkcję te objęli: Marek Skiba, Piotr Adamczyk i Ewa Pawlak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE