Strona głównaWiadomościW wakacje będzie można wypoczywać nad zalewem

W wakacje będzie można wypoczywać nad zalewem

- REKRAMA -

Teren skierniewickiego zalewu to wciąż teren budowy. Nie zważają na to jednak mieszkańcy miasta, którzy w dni wolne, tłumnie odpoczywają nad zbiornikiem . Z końcem lipca będą to już mogli robić legalnie. Wykonawca inwestycji zadeklarował, że zakończy pracę przed terminem, tak by skierniewiczanie mogli tego lata wypoczywać nad wodą.

Wokół zalewu powstaje asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 4 metrów i długości 4.650 m. Przy niej powstaną cztery tarasy widokowe z ławkami i punktami wypoczynkowymi. Cały zalew będzie oświetlony. Przy pierwszej plaży powstaną trzy zjeżdżalnie – rurowa, kamikadze i rodzinna. Nie będą one połączone z zalewem. Przy drugiej plaży budowany jest wyciąg do nart wodnych o długości około 230 metrów. Będzie też domek dla wędkarzy. Na każdej z plaż powstanie zaplecze sanitarne z natryskami.

– Myślę, że to jedna z atrakcyjniejszych propozycji jakie mamy dla mieszkańców w ostatnich latach. Zalew będzie się cieszył bardzo dużym powodzeniem – przewiduje wiceprezydent Jarosław Chęcielewski. – Pytań o tę inwestycję jest od samych mieszkańców bardzo dużo.

Do zadeklarowanego terminu zakończenia prac pozostały niecałe dwa miesiące. Kierownik budowy Rafał Gajek potwierdza: – Do tego czasu wykonane zostaną nasadzenia, ścieżka i cała infrastruktura. W sposób techniczny teren zostanie udostępniony mieszkańcom. Mogą pozostać jeszcze kwestie kosmetyczne.

Do końca czerwca wykonawca zakończy układanie masy asfaltowej na ścieżce i rozpocznie montaż elementów małej architektury, a także nasadzenia. W połowie czerwca staną konstrukcje stalowe, na których zamontowane zostaną kolorowe ślizgi zjeżdżalni. Latarnie montowane będą już lipcu.

Tarasy widokowe powstaną w górze rzeki przy małym mostku, przy powstającym nad zalewem osiedlu mieszkaniowym oraz w okolicy cmentarza żydowskiego. Znajdą się tu ławeczki ze stołami do gry w szachy, będą grille i urządzenia do ćwiczeń. Porządku nad zalewem pilnować będzie 50 kamer.

Modernizacja zalewu jest częścią większej inwestycji pod hasłem „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Skierniewice”.

W ramach projektu zostanie wyznaczona zostanie również trasa wycieczkowa przez miasto, powstanie Punkt Informacji Turystycznej. Całe zadanie, warte ponad 8,6 mln złotych, zostało dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych, pozyskaną z RPOWŁ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE