Wakacje w Chatelaillon-Plage

0
243

Rusza kolejna edycja Konkursu Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 15 do lat 20 zamieszkałej lub kształcącej się w szkołach na terenie Skierniewic. Laureaci w nagrodę pojadą do Chatelaillon-Plage w dn. od 1 do 8 lipca 2015 r. 

Konkurs składać się będzie z dwóch części:

  • Część pierwsza: autoprezentacja dotycząca danych personalnych, szkoły, zainteresowań, rodziny, przyjaciół, itp.
  • Część druga: (od 5 do max 10 min) prezentacja dotycząca Francji z dowolnie wybranej dziedziny:
    np. SZTUKA, LITERATURA, MUZYKA, FILM, KULTURA, KULINARNA, SPORT,  ZABYTKI, POLITYKA, HISTORIA, MODA, ŚWIĘTA, TRADYCJE I OBYCZAJE, ŚWIAT FRANKOFONII itp.

Prezentacja powinna być przedstawiona ciekawie (nie czytana); nie są konieczne szczegóły, daty, fakty historyczne. Ważne jest ciekawe przedstawienie tematu, kreatywność oraz chęć komunikacji w języku francuskim. Mile widziane będą pomoce wizualne.

Oprócz znajomości języka francuskiego oraz wiedzy o Francji, w pierwszej kolejności oceniane będą : komunikatywność, zasób słownictwa, płynność oraz poprawność wypowiedzi.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać pisemne zgłoszenia listownie lub osobiście w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji Miasta, ul. Senatorska 10 promocja@um.skierniewice.pl w terminie do dnia 19 marca 2015 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w dniu  22 marca 2015 r. (niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach ul. Reymonta 33.

Przypomnijmy, że Konkurs Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji jest organizowany od 1993 roku przez Prezydenta Miasta Skierniewice i Klub Francuski działający w Skierniewicach. Laureaci Konkursu w nagrodę spędzają kilka dni we Francji. Ponad 100 uczniów skierniewickich szkół do tej pory wzięło udział w projekcie. Dla wszystkich wyjazd był szansą doskonalenia znajomości języka francuskiego, poznania tamtejszej kultury i przeżycia niezapomnianej przygody.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o