Strona głównaINFO +Wakacje z duchami, czyli gdzie w straszy w Skierniewicach…

Wakacje z duchami, czyli gdzie w straszy w Skierniewicach…

- REKRAMA -

Zobacz galerię [8]
Zobacz galerię [8]
Lato w tym roku jest inne niż zazwyczaj pod wieloma względami. Rok 2020 nas raczej nie rozpieszcza i przysparza nam sporo wrażeń i to takich bez których moglibyśmy się obejść. Z reguły, w sezonie letnim życie trochę zwalniało, wyciszając trochę nasze różnorakie przejawy naszej aktywności. Denerwowaliśmy się czasem, że przez sezon urlopowy bywa trochę trudniej coś załatwić lub kupić. Jednak chyba jest zdecydowanie więcej plusów dodatnich niż plusów ujemnych, parafrazując klasyczny cytat z Barei, tego letniego spowolnienia. 

Przyznam się, że od wielu lat wyczekuję i z wielkim upodobaniem śledzę wszelakie media latem w poszukiwaniu różnych sensacyjnych informacji, tak charakterystycznych dla „sezonu ogórkowego”. Przez wiele lat przodował w tym procederze „Teleexpress”, w którym były chyba najciekawsze doniesienia. Dziś, w dobie fakenewsów i Internetu, relacje z poszukiwań aligatora w jeziorze czy piranii w Wiśle już nie wzbudzają tyle emocji co kiedyś… Z nostalgią wspominam najciekawsze historie, a moją ulubioną jest zdecydowanie ta o pojawieniu się gdzieś w lesie krzyżówki lisa z zającem. 

Niestety, w tym roku początek lata w mediach zdominowały wybory prezydenckie i wyjątkowo zażarta rywalizacja kandydatów. Liczyłem, że jak emocje opadną, to może coś ciekawego wypuści, któraś z redakcji. Niestety, kiedy kurz bitewny kampanii prezydenckiej trochę opadł, media wróciły do tematu pandemii. Miałem szczerą nadzieję, że może prześliźnie się do wiadomości jakiś Yeti albo inne UFO. A tu nic, posucha, same poważne sprawy. 

Postanowiłem więc wziąć sprawy we własne ręce i przygotować dla Państwa jakiś tekst samemu. Zastanawiając się nad wyborem tematu, postanowiłem się odwołać do klasyki gatunku. Inspiracją był dla mnie Zbigniew Nienacki i jego cykl o przygodach Pana Samochodzika. Akcja tych książek z reguły dzieje się podczas wakacji, a jedna z opisywanych przygód użyczyła tytułu niniejszemu felietonowi. Zapraszam Państwa na wakacje z duchami, czyli gdzie w straszy w Skierniewicach… 

Oczywiście jest to tylko wybór historii, które usłyszałem od mieszkańców naszego miasta i szczerze liczę, że po publikacji tekstu opowiedzą mi Państwo ich więcej. Zapraszam do kontaktu poprzez mój profil facebookowy Viator Dawne Skierniewice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE